קטאר איירוויס מגדילה משמעותית את צי המטוסים – בואינג תרוויח

בואינג וחברת התעופה קטאר איירווייס הודיעו על הזמנה של עד 100 מטוסים מדגם בשווי כולל של כ-19 מיליארד דולרים

מטוס של קטאר איירוויס, מתוצרת בואינג (צילום: יח"צ)

יצרנית המטוסים המובילה בואינג וחברת התעופה קטאר איירווייס חתמו על הסכם להזמנה של 30 מטוסי בואינג 787-9 דרימליינר ו-10 מטוסי ER777-300.

היקף ההזמנה מוערך בכ-11.7 מיליארד דולרים ו. עוד חתמה חברת התעופה על הצהרת כוונות לרכישה של עד 60 מטוסי בואינג 737 MAX8 נוספים, בהיקף כולל של 6.9 מיליארד דולרים.

ההזמנה נועדה להרחיב את צי המטוסים הנוכחי של קטאר איירווייס, המונה 84 מטוסי בואינג, שהתווספו לצי במהלך 9 השנים האחרונות, ביניהם דגמי ה-787 ודגמי ה-777.

ריי קונור, מנכ”ל ונשיא בואינג אזרחית ובינלאומית הצהיר, “אנו גאים בבחירה של לקוחה מובילה כמו קטאר איירווייס במוצרינו הייחודיים, ובביטחון שהיא מציגה בטכנולוגיה החדשה ובפיתוחים המתקדמים שלנו, שבקרוב ניתן יהיה לחוות במטוסי ה-X777 וה-MAX 737. השותפות שלנו עם קטאר איירווייס בשנים האחרונות המשיכה לגדול ולהתחזק ואנו נרגשים לראות את צי המטוסים של חברת התעופה ממשיך להתמלא הן במטוסים רחבים והן במטוסים צרי גוף של בואינג”.

אכבר אל באקר, מנהל בכיר בקטאר איירווייס הוסיף, “חברת קטאר איירווייס מציגה קצב צמיחה מהמהירים ביותר בעולם התעופה. הזמנה זו הינה משמעותית והיסטורית מבחינתו, שכן היא צפויה לחזק את צמיחתנו גם בעשורים הבאים. חברת בואינג הוכיחה עצמה כשותפה חשובה לדרך, וההזמנה הזו היא עדות לאמון שאנו נותנים במוצריה”.

קטאר איירווייס הייתה החברה הראשונה להפעיל מטוסי 787 במזרח התיכון והיא שהשיקה את מטוסי בואינג X777. עם התחייבותה לרכישת מטוסי 737 MAX8, תהיה זו הפעם הראשונה ב-15 שנים האחרונות, שקטאר איירווייס מצרפת לצי המטוסים שלה מטוסים צרי גוף של בואינג.