קרן ליברה חתמה על מתווה למימון הליכים משפטיים באורתם סהר

במסגרת המהלך הקרן מוכנה לקדם התקשרות לצורך מימון ההליכים המשפטיים במתווה דו שלבי

כסף )(צילום אילוסטרציה: פיקסביי

קרן ליברה, קרן ייעודית אשר תכליתה מימון הליכים משפטיים ומימון תביעות הקשורות בחברות בקשיים או בהסדרים, חתמה היום על מתווה למימון הליכים משפטיים בחברת אורתם סהר עם חברת לסמן אחזקות מקבוצת Cashflow.

קבוצת CASHFLOW הינה קבוצה של חברות הפועלות בישראל ומחוצה לה משנת 2003. הקבוצה מתמחה בניהול פיננסים ובנדל”ן, בארץ ובעולם. לקבוצה ניסיון קודם בתחום הסדרי חוב, לרבות בהליך הסדר החוב של קבוצת IDB.

במסגרת המתווה הקרן מוכנה לקדם התקשרות לצורך מימון ההליכים המשפטיים במתווה דו שלבי: בשלב הראשון תעמיד הקרן סכום של 500 אלף שקלים לטובת בדיקה מעמיקה של התביעות, שמטרתה למפות את התביעות, היקפן, טיבן וסיכוייהן להתקבל.

התביעות ייבדקו על ידי ועדת ההשקעות של הקרן המורכבת משופטים מחוזיים בדימוס: השופט בדימוס ד”ר אליהו וינוגרד, השופטת בדימוס ד”ר דרורה פלפל, השופט בדימוס יהודה זפט ופרופ’ ציפורה כהן וכבוד השופט בדימוס ד”ר עדי זרנקין, המומחה בעולם חדלות הפירעון.

בשלב השני של המתווה ובהתאם להמלצות וועדת ההשקעות בדבר כדאיות ניהול כל הליך משפטי, הקרן תעמיד סכום של עד 10 מיליון שקלים לצורך מימון הליכים משפטיים, לרבות אגרות בית משפט, שכר מומחים, שכר טרחת עורכי דין וכיוצ”ב. בתמורה לזה הקרן תקבל אחוזים מתוצאות ההליכים המשפטיים.

בכך, בין היתר, תשפר הקבוצה את הצעתה לנושי החברה כפי שהוצגה לנאמנים בסדרות האג”ח ולמייצגם.