ראשל”צ: תמ”א 38 באמצעות החברה הכלכלית יצאה לדרך

העבודות על הבניין הראשון כבר החלו ובשני בניינים נוספים יחלו בקרוב ■ כ-80 בניינים נמצאים בתהליכים מול החברה הכלכלית ■ החברה מעמידה לרשות הדיירים צוות מקצועי הנותן ביטחון למימוש הפרויקט ושתפקידו העיקרי הוא לשמור על האינטרסים של הדיירים הקיימים

המבנה המיועד לתמ"א 38 בראשל"צ, לפני ביצוע התוכנית ובהדמיית לתוצאה הסופית

עבודות תמ”א 38 ראשונות באמצעות החברה הכלכלית בראשל”צ – יצאו לדרך.

למעלה מ-80 בניינים הצטרפו למודל החדש שגיבשה החברה הכלכלית בהתאם להחלטת ראש העירייה, דב צור, לסייע דיירים המתגוררים בבניינים שקבלנים ויזמים נמנעו מלבצע בהם תמ”א 38 בגלל קשיים, כדאיות כלכלית ומורכבות הנדסית.

החברה הכלכלית של ראשון לציון מדווחת כי העבודות בשני בניינים נוספים צפויות להתחיל בקרוב.

אתי אשכנזי, נציגת הדיירים מהבניין הראשון ברחוב ויגודסקי שהחלו בו העבודות זיפקב, “היו לנו בדיקות עם יזמים וקבלנים, אנחנו מתעסקים עם זה כבר חמש שנים. יום אחד קראתי בעיתון שהחברה הכלכלית נכנסה לתמונה ומיד התחברנו אליהם. התהליך נהדר, התקשורת שוטפת, אנחנו מקבלים עדכונים על כל שלב”.

גם מוטי ברנד, מבניין ברחוב ברניצקי שבו העבודות יחלו בחודש הבא שותף לדברים. “יש שיתוף פעולה ועדכון על כל צעד והתקדמות עד לתחילת העבודות. התחלנו עבודה עם יזם שאחרי כחצי שנה התברר שאין לו מספיק כסף, כי היו לו פרויקטים נוספים שהוא רצה ללכת אליהם. ואז שמעתי על העניין הזה של העירייה ולפי ההיגיון הבריא שלי אני יודע שהעירייה חזקה וזה נתן לי ולדיירים את שקט נפשי ותחושה שנקבל גב חזק ובטחון לכולנו”.

החברה הכלכלית מתמחה במתן פתרונות הנדסיים ומצליחה להביא למימוש בניינים רבים שמשוועים לביצוע תמ”א 38 ולא הצליחו עד עתה.

היתרון עבור הדיירים בהובלת הפרויקט על ידי החברה הכלכלית הוא בשימוש בצוות מקצועי הנותן ביטחון למימוש הפרויקט הן מקצועית והן בהיבט של איתנות פיננסית – ושתפקידו העיקרי הוא לשמור על האינטרסים של הדיירים הקיימים. הדיירים גם מקבלים מעטפת מקצועית שתפקידה לוודא ולהבטיח קבלת מלוא הזכויות.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור אומר כי “מטרת היוזמה היא לעודד את התושבים המתגוררים במבנים ותיקים בעיר לקחת חלק בתוכנית תמ”א 38. לצד שיפור הבטיחות והנגישות וכמובן חיזוק ושדרוג המבנים. התוכנית תורמת למראה חדש ורענן וכמובן לעליית ערך הנכס. ליווי צמוד של החברה הכלכלית הופך את התהליך לקל ופשוט יותר עבור התושבים”.