רגע אחרי שהגישה מכתב התפטרות, האמא הזו חושפת לראשונה: ״ככה העו״ש שלי גדל, בזמן שאני מכינה מטרנה לתינוק.״

אם היה לכן מספיק כסף מה הייתן עושות? הייתן קונות דירה, יוצאות לחופשה, מתפנקות, מורידות אחוזי משרה, מוציאות את הילדים מהצהרונים, ומגדלות את הילדים איך שתמיד רציתן. בקיצור, חיים אחרים לגמרי. מסתבר שיש מאות אמהות שחיות ככה כבר היום. איך זה אפשרי? יצאנו לבדוק.

טליה בן שושן
טליה בן שושן - ממאגר פרטי

״כשהתחלתי להרוויח 5000 ש״ח מהבית באופן קבוע, הודעתי שאני מתפטרת״ מספרת טליה בן שושן, בת 32 מבאר שבע, תוך כדי שהיא משכיבה את התינוק שלה לישון צהריים.

״הייתי מסיימת לעבוד כל יום ב 17:30 אחר הצהריים ומגיעה הביתה ב 18:00,כל יום  מחפשת סידור לילדים, נשחקת מהעומס ומרוויחה מינימום. וכשחברה הראתה לי איך היא מרוויחה את אותו הסכום, מהלפטופ שלה, ידעתי שאני חייבת גם״.

מסתבר שהחלום הוורוד שיש לכל אמא טרייה לבלות עוד זמן עם המשפחה, הוא מציאות קיימת עבור בן שושן ואמהות אחרות.

בראיון הממוקד שעשינו, ראיתי מולי מצד אחד אמא צעירה, ואחראית לשני ילדות קטנות ומצד שני, ילדה טובה ו״רגילה״ בעולם של הכנסה קבועה מהאינטרנט. שעד לפני שנה עבדה כמנהלת חנות בגדים, ברשת חנויות גדולה בארץ. הרבה חופש ודיבורים על הילדות, ״התחלתי באינטרנט כשהייתי בחופשת הלידה של הקטנה, לפני 6 וחצי חודשים, היום אני מרוויחה כמעט 7 בחודש״

נחשב די מהיר לא?

״כן, זה די מהיר יחסית״ היא אומרת בחיוך, ״אבל אני גם מכירה בנות בתעשייה, שעשו את זה ב 3 חודשים״

בן הזוג עובד בסוכנות מכירות, בזמן שבן שושן רוב היום מבלה לבד, בבית, עם התינוקת והחבר החדש, הלפטופ. אני מתרשמת שהיא נהנית לגדל אותן, משדרת רוגע ומאד סבלנית אליהן. מה שגורם לי לתהות כמה אנרגיות ״העבודה החדשה״ דורשת ממנה.

כמה זמן את משקיעה בזה כל יום?

״זה משתנה, יש ימים שאני לא נוגעת בו בכלל, אבל בדרך כלל בין שעתיים ל3״

וואו. אז מה את תאכלס עושה בלפטופ? איך זה עובד?

ת: ״קוראים לשיטה הזאת ״קאשטיוב״, היא מתבססת על הרעיון של להיות בעלים של דירה ולהנות משכירות חודשית – רק באינטרנט. אה, ופה לא צריך להשקיע שקל כדי להיות בעלים של הנכס.

כל מה שצריך לעשות בשלב הראשון זה להכין וידאו קצר ביוטיוב, בשלב השני אני מביאה את הסרטון שלי ביוטיוב לעמוד הראשון בגוגל, ואז כל מה שנשאר זה למצוא בעל עסק שישכיר ממני את הוידאו באופן חודשי, והכסף מגיע בצורה אוטומטית כל חודש.

אוקיי, אבל מה הקשר לדירה?

ת: ״תראי, עבור בעל עסק מקומי כמו לדוגמה אינסטלטור, להופיע בעמוד הראשון בגוגל זה כמו לזכות בלוטו, יש לו זרם של לקוחות 24/7.

כמעט כל תהליך רכישה היום, מתחיל בגוגל, וברגע שלאנשים יש בעיה בצנרת הם מחפשים ״אינסטלטור בבאר שבע״ לצורך העניין, ואז קופץ עליהם הסרטון שהכנו, משם הדרך להפוך ללקוחות היא קצרה מאד.

לכן, עם כמה שזה אולי נשמע מוזר, עבור בעל העסק מקום בדף הראשון בגוגל שווה יותר אפילו מדירה בתל אביב.

מדהים. אבל משהו לא ברור לי. היית מנהלת חנות בגדים. אני מניחה שזה כי לא היה לך רגע לעבודה יותר רצינית. איך הצלחת להסתדר עם הצד הטכני של האינטרנט? ומאיפה הידע בעריכת וידאו?

ת: ״האמת, שבהתחלה חשבתי שאין לי סיכוי, באמת אין לי שום רקע, יותר מזה הייתי קצת טכנופובית. והיה נראה לי שזה שייך לחנונים של מחשבים. אבל זאת הייתה טעות, אבל ברגע שהתחלתי, הבנתי שאין קשר לידע טכני, אם את יודעת לפתוח את גוגל ויטיוב זה מספיק.

לגבי עריכת וידאו, אני אומרת לך עכשיו זה ישמע מצחיק, אין צורך לדעת ליצור וידאו, אני בסך הכל מחברת כמה תמונות ומוסיפה מוסיקה זה ממש פשוט, ואם אני ממש עצלנית אני משלמת כמה שקלים ויש אנשים באינטרנט שיעשו את זה בשבילי״.

טליה בן שושן
טליה בן שושן – ממאגר פרטי

מהצד נראה שממש כיף לך, מצד שני, כמה כסף באמת יש בזה? וכמה זמן זה יחזיק מעמד?

ת: ״כמה כסף יש בזה? אני מכירה כאלה שעושים עשרות אלפים בחודש אבל זה עדיין לא המצב שלי. אני מרוויחה היום יותר ממה שהרווחתי בחנות, שזה כבר משהו. רוב הכסף הולך על הוצאות הבית השוטפות, פעם בשבוע אני חוטאת קצת בקניון, אבל בכסף שנשאר, אני סוף סוף מצליחה לחסוך ובקצב הזה אני מאמינה שעד שנה הבאה נקנה דירה״.

למי מכן שלא מכירה, יוטיוב נקנתה בשנת 2006, ולידע כללי 33% מסך השימושים היום באינטרנט הם צפייה בוידאו, ובשנת 2019 רוב התוכן שנצרוך באינטרנט יהיה בוידאו, ככה שאפשר להבין על מה כל המהומה.

בשלב הזה הייתי סקפטית, והייתי חייבת לשאול את טליה…

את לא מפחדת שכולם יגלו את זה, ויעשו את אותו הדבר? את לא מעדיפה לשמור את הסודות לעצמך?

ת: ״עד לא מזמן באמת פחדתי לדבר על זה, רציתי לשמור על זה בסוד רק לעצמי. ואז אסי אפשטיין, המנטור שלי, גרם לי להבין, שאין לי ממה לפחד. להפך ככל שיצטרפו אנשים לעולם הזה, הוא יגדל והביקוש יעלה בהתאם וכך גם הרווחים של כולם.

הוא הסביר לי שזה מה שיפה באינטרנט, אין לו סוף, את יכולה היום להשכיר לאינסטלטור בבאר שבע ומחר לגנן בניו יורק״.

כדי להשכיר את הסרטון, אני צריכה ליצור קשר עם בעלי עסקים? או שהם פונים אלי?

ת:״שאלה טובה, יש לך 2 אפשרויות. הראשונה כמובן שאת יכולה לפנות לכל בעל עסק שתרצי אם יש לך קרובים שאת רוצה לעזור להם. ויש את האופציה השנייה שמוסברת  בסדרת הסרטונים שהכין אסי, שבה הוא מספר על ה״קניון״ של בעלי העסקים, זה מקום שמרכז את כל בעלי העסקים שרוצים להגיע לעמוד הראשון. זה מה שמקל עליי את העבודה אפילו יותר, אני נכנסת, בוחרת בעל עסק, מכינה וידאו ומקבלת כסף.

דרך אגב, כל מי שרוצה לעשות את הצעד הראשון שלה בתחום, וללמוד את כל השיטות והטריקים שבזכותם הצלחתי להתפטר מהעבודה ולפרנס את הילד שלי תוך כדי חופשת לידה, חייבת לצפות בסדרת הסרטונים של קאשטיוב – כאן בחינם לימים הקרובים.

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.