רגע לפני תסכול: תוכנית אילוף חדשה פותרת כל בעיית התנהגות נפוצה והופכת את הכלב לממושמע תוך 49 יום, מהבית, ללא עזרת מאלף

בעלי כלבים יתקשו להאמין לכך, אבל בהינתן הדרכה נכונה... כמעט כל אחד יכול לחנך את הכלב שלו בעצמו ולפתור את רוב בעיות ההתנהגות של הכלב. משה חדד מרחובות, מומחה לאילוף וטיפול התנהגותי לכלבים, חושף בפנינו את הדבר החם הבא בשוק האילוף העצמי, שמתפתח בישראל

זה הזוי. לפני פחות מחודשיים, יצא חדד עם תוכנית לאילוף כלבים.

לטענתו, לא צריך עזרת מאלף, וכבר הספיק להתעמת עם לא מעט מאלפי כלבים על השיטה ש”מעלימה” להם לקוחות.  מסתבר שהתוכנית מאפשרת לבעלי הכלבים שמעיזים, לאלף את כלבם לבד. מה שעשוי לחסוך אלפי שקלים בהוצאות על מאלף. יחד עם זאת, עדיין נשמעים קולות המתנגדים, שטוענים שבשביל לאלף צריך מישהו מומחה שיגיע עד אליך.

לקריאה נוספת:

את משה פגשתי בבוקר, כשהוא באמצע טיול עם שני הכלבים שלו. שניהם הסתובבו בפארק בזמן שהוא ישב על הספסל, צופה בהם. לא הייתי מתנגד שרקסי שלי גם יסתובב חופשי וייענה לכל קריאה שלי.  הסתכלתי עליהם עוד קצת מהצד. מכין את עצמי לעוד ראיון תוקפני כמו שאני אוהב. אולי אוכל להוציא ממנו כמה סודות כמוסים.

באמת… כל אחד יכול לאלף את הכלב בעצמו?

הזמנים משתנים, נפתחות הזדמנויות חדשות, אז למה להישאר מאחור? היום מי שפתוח לחידושים טכנולוגיים בתחום האילוף, כבר נמצא בעמדת יתרון שמאפשרת לו לחסוך בין 1,500 ל-4,000 ש”ח ויותר… בגלל שאין יותר צורך להזמין מאלף הביתה לתהליך אילוף ארוך.

ומה שנשאר, זה רק למצוא את הזמן…

למה אתה מתכוון ב”למצוא זמן”?

הכי פשוט. כשאתה לוקח מאלף, הוא מגיע ומסביר לך מה אתה צריך לעשות ואיך לעשות. לאחר שהמאלף הולך, מגיע התור שלך לעבוד עם הכלב, ומי שחושב שהמאלף יעשה עבורו את כל העבודה – טעות בידו.

מי שלא מתכוון להקדיש את הזמן לחינוך כלבו, צפוי להוציא על המאלף פי שניים ואפילו פי שלושה.

איך בדיוק נוצר המצב שכל אחד יכול לחנך את הכלב שלו לבד?

בת’כלס, זה לא קרה בין לילה… אבל אחרי הרבה מחשבה החלטתי שהגיע זמן לצאת לדרך. השתמשתי בניסיון וידע שצברתי במשך 4 שנים ובניתי תוכנית אילוף. במשך 49 יום היא לוקחת אותך יד ביד צעד צעד עד שהכלב נהיה מחונך וממושמע. והנה, חסכת 250 ₪ בממוצע למפגש עם מאלף.

רגע… אתה מודע לזה שמאלפי כלבים נותנים שירות נרחב בהרבה?

ראשית, לא כל מאלפי הכלבים נותנים שירות הרבה יותר נרחב.. אבל, זה נכון  שרק לחנך את הכלב הרבה פעמים זה לא מספיק. צריך לדעת גם לדאוג לכלב שלך, להבין אותו, לטפל בו ולהיות בתקשורת טובה אתו, על מנת להבחין בשינויים שמתחוללים בו.

לכן, הוספתי בתוכנית גם הסברים על מחלות, בעיות התנהגות, הכנות לקראת אימוץ, גמילה מצרכים, תמיכה צמודה והרשימה עוד ארוכה… “אם אתה באמת כל כך מתעניין, בוא תראה על מה מדובר”.

משה מוציא מכיסו את הסמארטפון, ונכנס בשתי לחיצות לתוכנית האילוף שבנה.

מה הכוונה שלך כשאתה אומר “בעיות התנהגות”.

“בעיות התנהגות” – הסבר להתנהגויות שמפריעות לבעלים של הכלב, או התנהגויות שהכלב מבצע שאינן טבעיות לו.

אתן לך דוגמה: אתה חוזר הביתה וחצי מהסלון שלך קרוע, הנעל לעוסה. או שאתה מקבל מכתבי נאצה מהשכנים שלך, שמקללים אותך על זה שהכלב שלך נובח כל היום. במקרה כזה יש לך “בעיית התנהגות” אצל הכלב. ובתוכנית שבניתי, אני עונה על בעיות ההתנהגות שיוצא לבעלי כלבים לחוות עם הכלב שלהם.

בכנות… אתה באמת חושב שאפשר להתגבר על בעיות כאלו עם הכלב שלך גם בלי עזרת מאלף מקצועי? בסופו של דבר אלו בעיות שצריכים לאבחן אותן.

כמובן שצריך לאבחן את הבעיה ההתנהגותית ממנה סובל הכלב.

למשל “חרדת נטישה”, זוהי בעיה יחסית נפוצה: כיום כ14% מהכלבים שמאומצים סובלים מבעיה זו, שהיא בין הקשות ביותר. ועדיין, בעלי כלבים נוטים מהר מדי לחשוב שהכלב שלהם סובל מחרדת נטישה. בהרבה מקרים מסתבר שזאת לא הבעיה. התוכנית שלי עוזרת לבעלי כלבים לדעת באופן חד משמעי האם כלבם סובל מבעיית התנהגות או לא.

ולגבי השאלה שלך האם אפשר להתגבר על זה לבד. ב – 98% מהמקרים אפשר להתגבר על בעיית ההתנהגות לבד. רק צריך את הכלים הנכונים להתמודדות עם הבעיה, שכמובן גם הם כלולים בתוכנית. לכל בעיית התנהגות יש את דרכי ההתמודדות הספציפיות.

נוצר כאן מצב אבסורדי: בעיית התנהגות זה לא דבר שנפתר ביום אחד (תלוי מאוד בחומרת הבעיה). גם כאשר המאלף מגיע אליך הביתה, הוא ייתן לך כלים להתמודדות, ולא יהיה זה שיעבור את התהליך עם הכלב בשגרת היומיום. למעשה, אתה זה שתצטרך לעבור את התהליך עם הכלב, בעזרת הכלים שתקבל מהמאלף. התוכנית שבניתי כוללת בתוכה בין השאר את דרכי ההתמודדות עם בעיות ספציפיות, וגם את ההסבר איך ליישמן.

טוב… אני מוכרח להודות שאחרי שראיתי את זה אני הרבה פחות סקפטי. אבל את זה ניתן לקוראים שלנו להחליט.

תופתע לשמוע, שאתה לא הראשון שאומר לי את זה. אנשים חושבים שלחנך את הכלב זה סוד ששמור רק למאלפים.. אבל, מסתבר שלבעלי הכלבים מספיקה הדרכה, צעד אחר צעד, ותמיכה במה שהם מתקשים. ואז, הם יכולים לאלף את הכלב שלהם לא פחות טוב מהמאלפים המובילים בשוק.

משה, מה היית אומר לקוראים שלנו לפני שהם מתחילים אילוף עצמי?

אני אומר לך מה, בטוח יצא לך להיתקל באנשים שמנסים לאלף את הכלב שלהם, ולא מבינים למה הוא לא לומד בקצב שהם ציפו לו.

אז למי שלא מצליח ללמד את הכלב שלו דברים, הייתי מציע לתת את הדעת על שתי הסיבות הבאות:

  1. הרבה אנשים מחליטים מראש כמה זמן עשוי לקחת לכלב ללמוד משהו מסוים, מה שבדרך כלל מתברר כלא נכון. יש לזכור, שקצב הלמידה אינדיבידואלי ומשתנה בין כלב לכלב.
  2. לפעמים בעלי הכלבים לא מודעים לכך שממש בתחילת תהליך האילוף יש חשיבות גדולה לסביבה. אני הייתי ממליץ להימנע מאילוף בסביבה רועשת כמו פארק. בגלל שבמקומות כאלו כמות הסחות הדעת גדולה מאוד ומקשה על הלמידה הראשונית של הכלב.

אז לסיום משה, איך אפשר לראות במה מדובר, לאלו מהקוראים שרוצים לדעת יותר?

לפני כחודשיים השקתי את “תוכנית האילוף המלאה”.

בנוסף, פתחתי גישה בחינם ל”ערכה הביתית למאלף המתחיל”.

עשיתי זאת משתי סיבות:

  1. לתת לאנשים טעימה מתוכנית האילוף המלאה.
  2. שכל מי שרוצה להפוך את הכלב שלו לממושמע – יוכל להתחיל לעשות זאת באופן מיידי. “הערכה הביתית למאלף המתחיל” צפויה לרדת מהאוויר ממש בקרוב… קוראי העיתון יוכלו לנצל עכשיו את ההזדמנות וליהנות מהערכה גם הם.

מוגבל בזמן – “הערכה הביתית למאלף המתחיל” ליישום מיידי עם הכלב שלך. הקליקו כאן.