רעיונות לעבודה מהבית – חלום או מציאות?

אנחנו שומעים מסביבנו הרבה מאוד דיבורים על עבודה מהבית – אבל מרביתנו עדיין ממשיכים לצאת מדי בוקר למקום העבודה ■ אז איך אפשר להפוך את הרצון לעבוד מהבית – למשרה שמכניסה כסף? קבלו רעיונות לעבודה מהבית, בלי לקום מהכורסא

רעיונות לעבודה מהבית. איור: פיקסביי

לחפש עבודה מהבית נשמע לכולנו כמו חלום ורוד – אבל רחוק מאוד. מרבית המעסיקים לא ממש מאפשרים לנו לעבוד מהבית – ובמדור הדרושים בעיתון המודעות המרכזיות שקשורות לעבודה מהבית – מבטיחות התעשרות מהירה בצורה כזו או אחרת – ובדרך כלל לא מדובר בעבודה מהסוג שהייתם רוצים לעצמכם, ושתפיקו בה תועלת מהעובדה שאתם עובדים מן הבית ללא צורך לצאת ממנו.

העידן המקוון והדיגיטלי ייצר לא מעט הצעות והזדמנויות תעסוקה ללא צורך לקום מהכורסא מול המחשב. בכל פינה ברחבי הרשת אנחנו נתקלים בהצעה כזו או אחרת – ובקליק אחד יכולים להיענות לה. השאלה הגדולה היא איך נדע שההצעה שלפנינו רצינית? הרי ידוע לכולם שכמו שיש לא מעט מיזמים שכדאי לנו להיות חלק מהם, יש הרבה יותר, באחוזים ניכרים, אתרים שבמקרה הטוב יבזבזו את זמנכם, ובמקרה הפחות טוב עלולים לגרום לכם להפסיד כסף – במקום להרוויח אותו.

30 הונאות – על כל הצעה טובה

לפני שנים אחדות – כאשר הנושא החל לצבור תאוצה – קמו חברות המסייעות לאנשים שונים למצוא עבודות שלא יצריכו מהם לצאת מביתם. אחת החברות החליטה לבצע מעקב אחרי מי שמציעים עבודה מהסוג הזה. היא גילתה נתון מדהים. על כל הזדמנות טובה – היו לא פחות מ-30 הצעות שגבלו בהונאה.

היום השוק הזה גדול הרבה יותר. אלפי מודעות מסתובבות ברשת בו זמנית ומתייחסים למיזמים שונים ומשונים במגוון רחב של תחומים. אותה חברה שביצעה את המעקב לפני שנים אחדות – שבה וביצעה אותו בשנה שעברה. התוצאה כמובן – היתה ביחס ישיר לגדילת השוק. על כל הצעת עבודה לגיטימית וטובה – היו כ-60 הצעות שגבלו בהונאה.

החברה ביצעה גם בדיקת פרופיל, בניסיון להבין מהו הטייפקאסט של המעוניינים לעבוד מביתם – ומוכנים לשם כך לוותר גם על העבודה הקיימת.

היא הצליחה בניתוח ארוך של נתונים לייצר את הפרופיל של הדמויות המרכזיות שמחפשות לעצמן הזדמנות מסוג זה.

 1. הורים המעוניינים לבלות זמן רב יותר עם הילדים שלהם.
 2. בן או בת זוג של מי שיש לו קריירה המצריכה מעבר דירה דחוף – ולא רוצים להיות תלויים במקום עבודה פיזי שיכול בן יום להפוך רחוק אלפי קילומטרים מהם.
 3. גימלאים, שהפנסיה אינה מספיקה להם למחייה ומחפשים להשלים את הכנסתם.
 4. אנשים עם מוגבלויות המתקשים לצאת מהבית – אבל מסוגלים לנצל את יכולותיהם בצורה מצויינת – ומבקשים להרוויח כסף בעבודה ראויה – על אף המוגבלות.

אז מה אני צריך כדי לעשות את השינוי?

להבין שזה לא קל אבל אפשרי. זה דורש אמנם מוטיבציה עצמית, משמעת, מיומנויות עבודה ועצמאות – אבל אתה יכול לעשות את זה – גם אם ברגע זה אולי אתה חושב שזה מופרך או לא הגיוני.

בניגוד למקובל לחשוב – על פי מחקרים שנערכו בארה”ב – מספר הולך וגדל של מעסיקים מאמינים שכשאתה תעבוד מהבית – העסק שלהם יעבוד טוב יותר.

הסיבה הבסיסית – עלויות התקורה. כשאתה במשרד, יש עלויות חשמל, מיחשוב, תמיכה ועוד ועוד. כל אלו לא יהיו קיימים למעסיק מסוים אם תעבוד מהבית. את התמיכה הטכנית אם תזדקק לה, ייתן לך עובד שגם הוא לא יושב במשרד אלא יכול להעניק אותה מרחוק.

10 הצעות לקריירה טובה מהבית

 1. עוזר וירטואלי – לא מעט אנשים זקוקים לסיוע – בכל מיני נושאים. אתם יכולים למקד את עצמכם במספר נושאים או בנושא אחד שאתם מומחים בו. אם תשווקו את עצמכם נכון הקהל יגיע מעצמו.
 2. תומך טכני – המון אנשים זקוקים לתמיכה – והם חושבים שקיימת אצלם בעיה רצינית. בדרך כלל הם פשוט לא מבינים במחשבים או בדברים דומים. אתה יכול להיות ההצלה שלהם ואפילו להרוויח על זה כסף טוב.
 3. מתורגמן – אנשים, חברות ואפילו גופים עסקיים גדולים מחפשים לתרגם מסמכים חשובים ולא תמיד הם מחזיקים מישהו קבוע. לנישה הזו יש הרבה דרישה בשוק.
 4. מפתח אינטרנט / מעצב אתרים – עבודה שמוכיחה את עצמה לאורך הדרך – המון מפתחי אינטרנט עובדים מהבית ומעצבים גרפיים על אחת כמה וכמה.
 5. נציג מכירות טלפוני – עבודה מוכרת ומוכרת, תרתי משמע. חברות רבות מחפשות נציגי מכירה מבלי שיצטרכו לתת להם מקום פיזי. אם אתה טוב בזה – סביר להניח שבמהירות תהפוך גם לחביב מאוד על מעסיקיך הרחוקים.
 6. איתור מהבית – לא מעט עסקים מסייעים באיתור והתאמת שירותים מסויימים כשהם משדכים בין הלקוח לבעל העסק. נשמע פשוט מדי? יש אין ספור דוגמאות לחברות שמגלגלות כסף רב בדיוק מהתחום הזה.
 7. סוכן נסיעות – הפעלת סוכנות נסיעות מהבית יכולה להיות עסק מצויין. בארה”ב לבדה פועלים לא פחות מ-40 אלף סוכני נסיעות מהבית ומספרם הולך וגדל. בישראל מוערך מספרים של העצמאים העובדים בתחום זה מהבית במאות – ולכן השוק עדיין לא רווי.
 8. מורה מרחוק – עסק מוצלח מאוד בישראל וברחבי העולם כולו. שיעורים פרטיים הם תעשייה משגשגת – הן אם מדובר בילדים והן אם מדובר במבוגרים שגם הם זקוקים לכך לעתים. עידן הוידאו קונפרנס – מאפשר לך ללמד מהבית כל דבר, לאמץ לוח וירטואלי ואפילו לקבל את התשלום בפייפאל. הנושא מתרחב כל הזמן – והיום הדרכות כאלו לא נעשות רק במתמטיקה ואנגלית – אלא בנושאים נוספים רבים, כמו עיצוב גרפי, אימון ואפילו תכנות.
 9. סופר או עורך – אחד המקצועות שהיתרון שלו בעבודה מהבית ברור ביותר. סופר כמובן כותר את ספריו מהבית – וגם אם מדובר בעבודה עיתונאית – לא מעט מעסיקים בתקשורת מעדיפים שתעבוד מהבית. מעבר לסיפור התקורות – הרבה מאוד ממנהלי עסקי התקשורת חושבים שכשתעבוד בסביבת העבודה הנוחה לך – העריכה שלך תהיה טובה יותר – או החומר שתביא יהיה נקי יותר.
 10. פתח לך עסק משלך – כן, זה לא יהיה קל בכלל, אבל זו הדרך הטובה ביותר להצליח כשאתה עובד מהבית. ההשקעה הראשונית תהיה משמעותית – אבל תוכל לא רק להיות הבעלים על הזמן שלך – אלא גם לנסות ולקבוע את ההכנסה ושעות העבודה. זו אולי המטרה הגדולה ביותר שלך. העסק יכול להיות משהו שאתה טוב בו מאוד או משהו שתלמד להיות טוב בו – אבל הוא יוביל אותך לעצמאות הכלכלית שאתה כה שואף אליה.