רשות המיסים בביקורת: 15% מבעלי הצימרים לא מדווחים כראוי

במסגרת מבצע מיוחד שערכה הרשות נבדקו עסקים בתחום צימרים וחדרי אירוח וכן עסקים הנותנים שירותים לענף הפנאי

מעוניינים להגדיל את כמות התיירים (צילום אילוסטרציה: פיקסביי)

רשות המסים ערכה באחרונה מבצע ביקורת בטבריה ובסביבותיה בו עלה כי כ-15% מבתי העסק שבוקרו, לא דיווחו על הכנסותיהם כדין.

במסגרת הבדיקה – בוקרו עסקים בתחום הצימרים, חדרי לינה כפריים, מלוניות, חדרי ארחה, טיולי טרקטורונים ועסקים נוספים הנותנים שירותים לענפי הצימרים ובתי הארחה כפריים.

בביקורת שנערכה בצימרים במושב רמות, גילו המבקרים כי בעלי היחידות לא דיווחו על הכנסותיהם כדין.

בצימר אחד מצאו החוקרים כי בעלי הצימר לא דיווחו על הכנסות שנתקבלו מצ’קים דחויים בסך של יותר מ-150 אלף שקלים. בתגובה טענו הבעלים: “אנחנו רושמים הכנסות בזמן הפירעון”.

בצימר נוסף במושב, מצאו המבקרים כי בעלת הצימר לא דיווחה על הכנסות של כ-12 אלף שקלים. בתגובה טענה: “קרתה לי פשלה, אני עסוקה עם הנכדים וזה ברח לי מהראש”.

התירוצים ששמעו החוקרים

בביקורת צימרים בחד נס, גילו המבקרים כי בעלת הצימר אינה מדווחת על הכנסותיה כדין. המבקרים מצאו כי היא לא דיווחה על יותר מעשרת אלפים שקלים שהתקבלו מלקוחות שונים. להגנתה טענה, “רשמתי בטעות 700 שקלים במקום 7,000 שקלים, ופספסתי את התקבול השני והשלישי ברישומים”.

ביקורת צימר אחר בחד נס חשפה כי בעל הצימר לא דיווח על הכנסות של אלפי שקלים שקיבל במזומן. ההסבר היה, “קיבלתי את הכסף לפני כמה דקות ולא הספקתי לרשום”.

 במסגרת ביקורת שנערכה לבעל דירות להשכרה לטווח קצר בטבריה, נמצאו מסמכים, ניירת עסקית וכספים המעידים על הפעלת חדרי אירוח על בסיס יומי משנת 2014.

עם זאת גילו החוקרים כי לבעל הדירות אין תיק ברשות המסים וכי הוא אינו מנהל ספרי עסק.

כמו כן, בביקורת בצימרים במושב אמנון, גילו המבקרים כי לבעל העסק אין תיק ברשות המיסים וכי הוא אינו מנהל ספרי עסק. בתגובה הוא טען, “אנחנו מתלבטים מה לעשות עם הצימר הזה”.