שווי מכירות הפרחים ביום האהבה – 1.8 מיליון שקלים

שווי שוק הפרחים הישראלי, שבעיקרו מיוצא ובחלקו נמכר בשוק המקומי, מוערך בכ- 650 מיליון ש"ח ■ בתקופת יום האהבה נמכרים כ- 1.1 מיליון פרחים מהסך השנתי

זר פרחים צילום: פיקסביי

על פי נתונים שמפרסם היום (ראש) איגוד מגדלי הפרחים שבאיגוד לשכות המסחר לקראת יום האהבה שיחול ביום שלישי הקרוב, שווי מכירות הפרחים מן החקלאים לרשתות השיווק ביום זה יעמוד על כ-1.8 מיליון שקלים. זוגות האוהבים בישראל יקנו ביום זה כ-1.1 מיליון פרחים ישראליים.

הפרחים האהובים ביותר על הישראלים הם: כלניות, נוריות, שושנים צחורות וגיבסניות.

לדברי מנכ”ל איגוד מגדלי הפרחים באיגוד לשכות המסחר, אברהם דניאל, שוויו של שוק הפרחים הישראלי לשנת 2016 נאמד בכ-650 מיליון שקלים ובתקופת יום האהבה חל גידול של כ-15% בקניית הפרחים, ביחס לחודש רגיל בשנה.

עם זאת, דניאל מוסיף כי, “ההערכה אותה ביצע האיגוד היא אופטימית, ואנו מקווים שהיא אכן תתממש, ושענף הפרחים הישראלי יצליח לשרוד את המצב הקשה בו הוא נמצא. למרות בקשותינו החוזרות והנשנות לקיים דיון רציני במצב הענף, עד כה לא התקבל מענה ראוי ממנכ”ל משרד החקלאות. לצערנו התגובות שנשמעות מלשכתו הן שענף הפרחים ‘לא נמצא בסדר העדיפויות של המשרד’ ושהמנכ”ל עסוק בחודשים הקרובים בנסיעות לחו”ל, כך ש’אולי בשנת 2019 נוכל להיפגש, ובתנאי שתהיה קדנציה נוספת'”.

“אין מנוס מלהודות כי ללא התערבות ישירה של משרד החקלאות וסיוע מידי לענף הפרחים, לא ירחק היום בו ציבור רוכשי הפרחים הישראלי יצטרך לשלם כסף רב עבור פרחים המיובאים מחו”ל”, אומר דניאל.