שיא בביצוע החלטה ממשלתית כלכלית למגזר הערבי

בתוך שישה חודשים משרד הבינוי והשיכון מבצע את החלטת ממשלה 922 למגזר הערבי ■ המשרד מוציא לדרך בניית עשרות מבני ציבור, תכנון בניה רוויה ואישור לבניית אלפי יחידות דיור

הסכמי פיתוח ראשונים מסוגם נחתמו ביומיים האחרונים בין משרד הבינוי והשיכון לבין המועצות המקומיות יפיע, סכנין, טירה ונצרת – לתכנון ושיווק מאות רבות של יחידות דיור, ואזורי מסחר ותעסוקה.

בשבועות הקרובים תושלם חתימת ההסכמים עם 15 היישובים הגדולים – ובהמשך ייחתמו הסכמים עם עוד למעלה מ-50 רשויות נוספות.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט  אמר, “אנחנו פועלים יחד עם ההנהגה ביישובי המגזר הערבי בשיתוף פעולה הדוק. שגשוג המגזר הערבי הוא אינטרס של החברה הישראלית כולה”.

|”המהלך מצטרף לשורה של פתרונות דיור שמגבש משרד הבינוי והשיכון עבור כלל האוכלוסיות והמגזרים בישראל. התהליך יקל על מצוקת הדיור של המגזר ביישוביו”, מוסיף גלנט.

לדבריו, “בעשרים השנים הקרובות ישראל תדרש למיליון דירות, 200 אלף מתוכן עבור המגזר הערבי ועל כן אנחנו מגבשים פתרונות ארוכי טווח, שיאפשרו שיפור תנאי דיור משמעותי, על ידי הגדלת מספר יחידות הדיור, תכנון בניה רוויה ופיתוח מוסדות ציבור חדשים, בהתאם לצרכי היישוב”.

כחלק מההסכם, גיבש משרד הבינוי והשיכון תכנית עבודה רב שנתית לתכלול צרכים ותקציבים לפיתוח ובניית מוסדות ציבור במגזר על פי גודל וצרכי היישוב.

ההסכמים מהווים יישום ראשון של החלטת ממשלה 922, במסגרתה מקדיש משרד הבינוי והשיכון 1.41 מיליארד ש3לים למתן פתרונות דיור עבור המגזר הערבי.

בשבועות הקרובים עתידות לחתום 11 רשויות נוספות על הסכמים מסוג זה וכן עתידים לחתום עוד עשרות רבות של יישובים במגזר המיעוטים על הסכמי פיתוח.