שיטה חדשה שהובילה כבר 197 מובטלים למצוא עבודה: איך להגיע לתפקיד הבא שלכם ב-8 שבועות או פחות, גם אם אתם מובטלים כרגע?

המובטל הממוצע יתקשה להאמין לכך, אך כמעט כל אחד במקצועות ההייטק, המכירות, השיווק או שרשרת האספקה יכול למצוא את המשרה שהוא מייחל לה ■ אפילו אם הנקודה בה הוא עומד כעת נראית לו רחוקה שנות אור משם ■ אז איך אתם יכולים למצוא את התפקיד הבא שלכם, כשאתם מובטלים כבר תקופה ארוכה? ■ מומחית למציאת עבודה ופיתוח קריירה מאיה דרמן פרוסטיג, מסירה עבורנו את הפרגוד.

מאיה דרמן פרוסטיג
מאיה דרמן פרוסטיג – ממאגר פרטי

לצפייה נוספת:

  1. הדרכה מומלצת של מערכת דה רוטשילד: איך למצוא עבודה כשאתה מובטל?
  2. עבודה שאתה מת לעבוד בה, תוך 8 שבועות? הדרכה של צעד אחר צעד שמוכיחה שזה אפשרי.    
  3. מה כל אחד צריך לדעת כדי למצוא עבודה בימינו? – בטוח לא מה שאתם חושבים!
  4. קבל את הנוסחה המלאה למציאת עבודה – 100 הנרשמים הראשונים יקבלו אותה בחינם!

זה מפחיד. אף אחד לא בוחר להיות מובטל. עולם התעסוקה של ימינו משתנה במהירות, חברות ישראליות, שרק אתמול היו החברות שלנו, מעבירות את הפעילות שלהן למדינות בהן כוח העבודה זול יותר. אל תטעו, לא מדובר רק על עובדים חסרי השכלה, אלא גם על עובדי הייטק, מהנדסים, אנשי מכירות, אנשי שיווק ומנהלים בכירים שמאבדים כתוצאה מכך את מקור פרנסתם. והתוצאה? אתם מוצאים את עצמכם באמצע החיים עם משכנתא שמנה, רמת חיים גבוהה שכבר התרגלתם אליה, הוצאות מפה ועד אנטרקטיקה, 2,3 ילדים אהובים, שצריך לתמוך בהם כלכלית ודמי אבטלה שממש עוד שנייה מסתיימים.

קביעות במקום עבודה? אפשר לשכוח מזה, זו כבר פרה-היסטוריה. תואר ראשון או שני? לא נותן לך שום חסינות מפני פיטורים. ארגון גדול ויציב שלא עורף ראשים? לא קיים בעולמנו יותר. וכעת נשאלת השאלה-

מה אנחנו יכולים לעשות?

המעסיקים- אימצו שיטות גיוס עובדים חדישות … ׳מחפשי העבודה׳ ממשיכים להשתמש בשיטות חיפוש עבודה ישנות

אין זה סוד שהטכנולוגיה לא פסחה על תחום גיוס העובדים. העיתונות המודפסת, הנמצאת בשלבי הגסיסה האחרונים שלה, ירדה מתהילתה גם בתחום פרסום המשרות, לטובת לוחות הדרושים האינטרנטיים. אך כיום גם הלוחות האינטרנטיים מתחילים לחרוק שיניים נוכח השינוי “הלא צפוי”. שוק העבודה במקצועות ההייטק, ההנדסה, המכירות, השיווק, הרכש, התפעול ותפקידי הניהול, החל הופך משוק של מעסיקים לשוק של עובדים, וכשזה קורה – המעסיקים חייבים לשנות אסטרטגיה וטקטיקות גיוס.

״שוק של עובדים״, מגדיר מחדש את יחסי הכוחות בין המעסיקים לעובדים. ההגדרה המחודשת באה לידי ביטוי בתחרות דורסנית בין המעסיקים על לבבות העובדים, בשיפור משמעותי בשכר המוצע במגזרים אלו, בהטבות ותנאים משופרים, שרק לפני 15 שנה לא היינו מדמיינים שיוצעו במקומות העבודה, דוגמת; חדר כושר, חדר משחקים, חוגי יוגה ופילטיס, happy hour, ארוחות גורמה ועוד.

בשל הפיכתו של העולם העסקי לעולם גלובאלי, בשל התחרות המאסיבית שנכפת על ארגונים מבית ומחוץ, מעסיקים מבקשים לגייס לארגונים שלהם את כוח האדם המוכשר ביותר, בעל הניסיון הטוב ביותר, בעל ההכשרות הרלוונטיות ביותר, וההתאמה הטובה ביותר לתרבות הארגונית; ״אני לא מחפשת עובדים, אני מחפשת טלנטים לארגון שלי״ מספרת נועה, מנהלת HR בחברה גדולה בתחום מוצרי הצריכה, ממרכז הארץ,

׳׳אני לא מחפשת עובדים, אני מחפשת טלנטים לארגון שלי״
׳׳אני לא מחפשת עובדים, אני מחפשת טלנטים לארגון שלי״ – תמונה מאתר depositphotos

״אני רוצה בארגון שלי, את אלה שכל החברות המובילות מתחרות עליהם – אנחנו לא מחכים שהם יפנו אלינו, היום, אנחנו מגיעים אליהם באמצעות עבודת פינצטה ומביאים אותם אלינו.״ היא מסבירה, ״ו…הדבר המדהים ביותר, שהשיטה הזאת היא האפקטיבית ביותר וגם עולה לנו “גרושים” לעומת מה שהתרגלנו לשלם על גיוס זהה בעבר ״. כן רבותיי, הזמנים השתנו.

משנים אסטרטגיה – רוצים כוכבים!

ההכרה של המעסיקים, כי העובדים הם לב ליבו של הארגון וכי הם שיקבעו אם הארגון יוכתר כהצלחה מסחררת או ככישלון חרוץ, הכריחה את אנשי הגיוס לצאת מהפאסיביות, שאפיינה את אנשי הגיוס עד אז. השיטה הפאסיבית התבססה בעיקר על פרסום מודעות באתרי דרושים והמתנה לקורות חיים מתאימים. אסטרטגיה שבבסיסה ההכרה כי יש להסתדר ״עם מה שיש״. בעשור הראשון של המאה ה-21 החל בארה”ב השינוי, לישראל הוא הגיע רק באמצע העשור השני, אז יותר ויותר ארגונים התחילו להפנים שעם ״מה שיש״ לא מנצחים, ושכדי להתחרות באמת בשוק הגלובאלי חייבים להביא כוכבים לארגון, חייבים את הטלנטים. אז אם אתרי הדרושים האינטרנטיים כבר לא נותנים למגייסים את מה שהם מחפשים. אז מי כן?

התשובה מאוד מפתיעה. לפי פורטל משאבי האנוש הישראלי (hrportal.co.il), מקור הגיוס האפקטיבי ביותר מבחינת עלות/תועלת הוא זה המתבסס על ׳עובדי הארגון’ ובמילים אחרות חבר-מביא-חבר. בישראל גויסו בשנת 2014 מעל 24,000 עובדים באמצעות שיטה זאת, ובשנת 2018, הגיע המספר ל- 32,000. ניתן לראות זאת היטב בגרף הבא:

השוואה בין מקורות גיוס העובדים הפופולריים לאורך השנים
השוואה בין מקורות גיוס העובדים הפופולריים לאורך השנים – ממאגר פרטי

אז באיזו אסטרטגיה צריכים מחפשי העבודה לבחור, כדי ליישר קו עם האסטרטגיה החדשה של המעסיקים?

פנינו למאיה דרמן פרוסטיג מפתחת שיטת “הסמכות המקצועית” לקבלת תשובות. מאיה היא הבעלים של חברת ווין ג׳ובס בע״מ, המספקת שירותי גיוס עובדים למעסיקים ושירותי פיתוח קריירה למחפשי עבודה. היא אף חוקרת את תחום פיתוח הקריירה תחת המחלקה לפסיכולוגיה, במסגרת לימודי הדוקטורט שלה. היא מסבירה:

״ מעסיקים מטורפים על גיוסים במתכונת של ׳חבר מביא חבר’ ואפשר להבין אותם; זה חוסך להם המון כסף, הרי הם לא צריכים לשלם לי או לעמיתיי על השמה, הם יכולים להסתפק במתן בונוס סמלי לעובד, שהביא את חברו. מעבר לכך, חשוב להבין, שכשעובד שמועסק בארגון, משמע עובד שמרוצים ממנו, ממליץ על חברו, הוא למעשה מספק גושפנקא ראשונה, עדות אופי ראשונה, שהמועמד הזה – הוא בסדר! – שימו עצמכם רגע בנעליו של מעסיק, שמתחיל תהליך גיוס עם מועמד זר לחלוטין, שזה עתה שלח קורות חיים למשרה- מה המעסיק יודע עליו? כלום ושום דבר! המעסיק מגיע באי וודאות מוחלטת לגביו- האם הוא אדם ישר שמציג תמונה אמיתית ומדויקת? האם הוא מתאים לבצע את העבודה? האם הוא מתאים לתרבות הארגונית שלנו? האם הוא מתאים לאופי הצוות? ועוד עשרות שאלות דומות. לעומת זאת, כשעובד הארגון, ממליץ על מועמד, רבות משאלות אלו נענות מיידית- במקרים אלה מרגיש המעסיק שיש לו מעין ״אחריות על המוצר״.

זו פסיכולוגיה אנושית פשוטה, זה הגיוני לגמרי: המעסיק מכיר את העובד שלו, הוא יכול לסמוך עליו, הוא יודע מאיזה חומר הוא קורץ, הוא יודע שהוא ״חומר ארגוני״ מתאים, ולכן רוב הסיכויים שגם החבר שלו, כזה בדיוק. תחשבי רגע על החברות שלך, האם לא קורצתן מאותו חומר?.״ מאיה ממשיכה ״… זה מזכיר לי קצת את סרטי המאפיה, שם הדרך היחידה להיכנס לארגון ולהפוך לחלק מהמשפחה זה באמצעות חבר אחר. אם מישהו המליץ עלייך, ומוכן להיות ערב שלך, “You’re good”. “רק שלא ייצא שהשוואתי את ההייטק הישראלי למאפייה האיטלקית”. היא צוחקת. ״אבל זאת באמת הדרך בה הדברים עובדים היום בתחום גיוס העובדים, וכדי למצוא עבודה בימינו, בעיקר במקצועות ההייטק, המכירות, השיווק והניהול, מחפשי העבודה חייבים להבין טוב טוב את התפיסה הזאת של המעסיקים, ולשנות בהתאם אליה את אופן החיפוש שלהם, אחרת הם יתקעו בסטטוס ׳מחפש עבודה׳ המון זמן, ושתינו נסכים, שהסטטוס הזה, הוא לא סטטוס נעים במיוחד! הסטטוס הזה הוא חולה רעה, הוא גורם לתחושת תלות, לחוסר אונים, לנזקקות, לפחד עצום מהעתיד, לפגיעה חמורה בביטחון העצמי ולתחושת ערך עצמי ירודה״.

אבל, מה הסיכוי שיש לי חבר בדיוק בחברה שמחפשים בה עובד בתחום שלי- הרי זה אחד ל…

״שאלה מעולה! ופה בדיוק נכנסת השיטה שפיתחתי. למרבית האנשים יש חבר טוב אחד, שניים אולי אפילו שלושה, אבל הסיכוי שהם יימשכו אותך לחברה שלהם אפסי. אבל מה אם היו לך עשרות חברים? מאות חברים? אלפי חברים? שאולי לא יודעים באיזה בית ספר יסודי למדת, או איך קוראים לחתולה שלך, אבל יודעים כמה את מקצועית, יודעים איזה נכס את לכל חברה ויהיו מוכנים להיות ערבים לך? ואם את ישר חושבת, היכן אמצא 100 חברים כאלה, בשביל זה בדיוק פיתחתי את השיטה החדשה, שמתאימה גם לביישן הכי גדול ולבחורה המופנמת ביותר.

יש כאן טכניקה סודית שצריך ללמוד, אבל אם את לומדת אותה ומיישמת אותה במדויק, כמו שאני מלמדת בהדרכה החינמית שלי, את למעשה יוצרת לעצמך “שגרירים” בכל ארגון, שאת רוצה לעבוד בו. אין זה מקרה ש- 197 מובטלים, שישבו בבית חצי שנה ויותר, הצליחו בזכות השיטה הזאת לחזור לשוק העבודה, היישר לתפקידים שרצו, בלי להתפשר! כל מחפש עבודה חייב להבין נקודה מאוד חשובה: כל מי שמחפש עבודה בתחומי הטכנולוגיה, המכירות, השיווק, הפיתוח העסקי, הרכש, הלוגיסטיקה, התפעול בכלל הדרגים, מדרג של בוגרים ללא ניסיון ועד לדרגים הבכירים ביותר, ומחפש תקופה לא מבוטלת, ללא פריצת דרך כלשהי, צריך להפנים שהוא לא מוצא עבודה, לא בגלל שאין משרות בתחום שלו, אלא כי הוא מחפש במגרש הלא נכון!

משחקים במגרש ה״לא נכון״

רוצה למצוא עבודה? תלמד את החוקים החדשים ותתחיל לשחק את המשחק לפיהם! והחוק הראשון הוא להבין שמעסיקים בימינו מכוונים לצוד את העובדים הטובים ביותר לארגונים שלהם. הם לא מחפשים עובדים שימלאו איזו משבצת, הם לא מחפשים בינוניות, הם רוצים טלנטים, הם רוצים עובדים שהשם שלהם הולך לפניהם, עובדים שכל הארגונים המובילים היו רוצים אותם אצלם! – אז מה מחפש העבודה צריך להבין מזה? הוא חייב לבנות לעצמו ׳סמכות מקצועית׳, הוא חייב להפוך לטלנט כמה שיותר מהר, כי אם לא יעשה זאת, הוא עלול לאחר את הרכבת ולהישאר בבית עוד הרבה זמן!

 אולי יעניין אותך:

  1. הדרכה מלאה שחושפת נוסחה בת 5 צעדים להגעה לתפקיד הבא שלך (הצעד הרביעי יפתיע אותך).
  2. השיטה שתהפוך אותך לנכס הכי מבוקש אצל מעסיקים ותגדיל את השכר שלך ב- 30% בלי בעיה.
  3. נוסחה שמחזירה את הביטחון הכלכלי לידיים שלך, ומאפשרת לך סוף סוף לישון בשקט בלילה.

׳סמכות מקצועית׳? ואם רק עכשיו סיימתי איזה קורס הייטק או תואר ראשון, איזה ‘סמכות מקצועית’ יכולה כבר להיות לי?

״תתפלאי, גם למי שלא עבד עדיין אף יום אחד, במקצוע שלו, יכול לייצר לעצמו סמכות מקצועית על פי השיטה שלי. את ממש לא צריכה להיות מנהלת בכירה במשק לשם כך. סמכות מקצועית זה לא מוצר שאת יכולה לקנות או לקבל ממישהו אחר- את זאת שצריכה ליצור אותה לעצמך! ויש טכניקה מאוד פשוטה לייצר אותה, היא לא חייבת להתבסס על שנים של וותק, דווקא ההפך, היא מותאמת לרמה המקצועית הנוכחית שלך. כל אדם שרוצה למצוא עבודה, כל אדם שהקריירה שלו חשובה לו, כל אדם שרוצה להבטיח לעצמו ולמשפחתו בטחון כלכלי, חייב לבנות סמכות כזאת לעצמו, וכמה שיותר מהר.

בימינו, כל אחד צריך ׳סמכות מקצועית׳, בין אם הוא סטודנט, בין אם יש לו שנתיים ניסיון ובין אם הוא מנהל בכיר. תראי, ברגע שיש לך ׳סמכות מקצועית׳ הכל משתנה, את מפסיקה להתחרות במועמדים אחרים שמחזיקים בהשכלה דומה לשלך ובעלי ניסיון דומה לשלך. הארגון- רוצה אותך בגלל שהוא מודע לאיכויות המקצועיות שלך, לתובנות שלך, לסגנון האישיותי שלך. עובדיו ומנהליו, מבינים שאת יכולה לייצר עבורם ועבור הארגון שלהם, ערך רב. וזה בדיוק מתקשר למה שאמרתי קודם, מעסיקים לא מחפשים בימינו עובדים, הם מחפשים טלנטים- תבני לעצמך סמכות מקצועית והפכת לטלנט! ואת יודעת מה יקרה אז? לא תצטרכי יותר לחפש עבודה לעולם! ברגע שיש לך ׳סמכות מקצועית׳- המעסיקים יצודו אותך בעצמם עם הצעות שיהיה לך מאוד קשה לסרב להן!

ואיך בונים את אותה ‘הסמכות המקצועית’?

״אחרי שנים של חשיבה וניתוח, פיתחתי נוסחה מדויקת, בת 5 שלבים פשוטים – אני מלמדת אותה במסגרת ההדרכה החינמית שלי, שפתוחה לקהל מחפשי העבודה- ׳איך להגיע ל- 91% מהמשרות בתחומך, שאתה פשוט מפספס היום׳. כל מי שיבחר ליישם את הנוסחה הזאת יוכל להחזיר לעצמו את השליטה על אחד הדברים החשובים ביותר בחייו, פרנסתו לא תהיה יותר תלויה באף מעסיק. 

תרשי לי להיות קצת סקפטית, זה נשמע  too good to be true

הסקפטיות שלך טבעית” מאיה מחייכת, זו לא הפעם הראשונה ששמעה זאת “זה אולי נשמע לא מציאותי, אבל אל תשכחי שהמציאות השתנתה, מחפשי עבודה רבים נתקעים תקופה ארוכה בבית לא כי הם לא מוכשרים, לא כי אין להם ביקוש, אלא כי הם אף אחד לא עדכן אותם בשינוי שארע בזירת חיפוש העבודה. את זה בדיוק אני מתקנת באמצעות פתיחת ההדרכה שלי לקהל הרחב של מחפשי העבודה בחינם לגמרי! אני מזמינה גם אותך לראות אותה, היא תפיל לך הרבה אסימונים ובעיקר תשלוף את מי שנקלע למבוי סתום, מהמקום הלא בריא הזה! הזכרתי כבר שמדובר בחמישה שלבים פשוטים אבל משמעותיים- השלבים הראשונים, הם שלבים אסטרטגיים וקריטיים בהם אנחנו מבינים למה את לא כמו כולם, מה היתרון היחסי שלך על פני אחרים, ותאמיני לי, אין אדם בעולם שאין לו יתרון אחד לפחות על פני אחרים. בשלבים הבאים לוקחים את היתרונות הללו שלך ומתרגמים אתם למעשים טקטיים, כמו שניתן להתרשם בגרף הבא:

תהליך בניית ׳סמכות מקצועית׳ בחמישה שלבים
תהליך בניית ׳סמכות מקצועית׳ בחמישה שלבים – ממאגר פרטי

שמעתי שעשית פיילוט בו למדו את הנוסחה שלך מובטלים, שחודשים ארוכים לא הצליחו למצוא עבודה, והיום הם מועסקים ומרוצים

״אכן, הנוסחה כבר הוכיחה את עצמה בשטח! כשמיישמים את חמשת השלבים במתכונת שאני מלמדת, שבאמת עובדים באופן יסודי עם השיטה שלי, – זה עובד! בוודאות! 197 מתוך 231 מובטלים, שהשתתפו בפיילוט שהרצנו, מצאו עבודה בשיטה הזאת. אני חייבת להודות שציפיתי להצלחה, אך לא ל-85% הצלחה.

אז מה סוד הקסם?

זה בדיוק העניין, השיטה הזאת עובדת בעיקר כי היא לא מבוססת על מעשה קסמים, אלא על פסיכולוגיה אנושית פשוטה ביותר, שמאפיינת את הילך החשיבה וההתנהגות של כולנו. הנוסחה שלי מפעילה טריגרים פסיכולוגיים מסוימים ואם מיישמים אותה נכון, הטריגרים הללו מביאים אותנו לתוצאה הרצויה, ‘סמכות מקצועית’ ומשרה מצוינת. את מכירה את הפטיש הקטן, שהרופא נעזר בו כדי לבדוק אינסטינקט ברגל, אז אני למעשה מעניקה למחפשי העבודה, את הפטיש הזה, הם לומדים אצלי, לגרום למעסיק פוטנציאלי לרצות אותם בארגון שלו מתוך אינסטינקט. הנוסחה שלי מבוססת על עקרונות ההשפעה, שפיתח רוברט צ׳יאלדיני (Robert Cialdini), פרופסור אמריטוס מאוניברסיטת אריזונה בארה״ב, שביצע מחקר ענף שהתפרס על שלושה עשורים והראה כיצד טריגרים פסיכולוגיים, שאדם אחד עושה, מייצרים תגובה רצויה אצל אדם שני. באמצעות הפעלת הטריגרים הללו אפשר לייצר את התוצאה הרצויה למחפש עבודה, שהיא קבלת הצעה ממעסיק קונקרטי להצטרף לארגון שלו.

הנוסחה שלי יודעת, בין השאר, להביא מובטל חזרה לשוק העבודה, באמצעות זה שהיא גורמת לו לנתר מעל שלבי הגיוס המסננים ביותר ולהגיע ישר לשלבים מתקדמים של התהליך.״

משפך ׳גיוס רגיל׳ מול תהליך הגיוס כשיש ׳סמכות מקצועית׳
משפך ׳גיוס רגיל׳ מול תהליך הגיוס כשיש ׳סמכות מקצועית׳ – ממאגר פרטי

“משפך הגיוס” הוא המונח המקצועי לתהליך שכולנו מכירים היטב: שליחת קורות חיים למשרה מסוימת, אם קורות החיים מתאימים נקבע ראיון טלפוני, אם עברת את הריאיון הטלפוני, נקבע ראיון פרונטאלי, אם עברת את הריאיון הפרונטאלי נקבע ראיון מקצועי. מה קורה פה למעשה? רק בשלב מאוחר מאוד בתהליך הגיוס, את מקבלת באמת הזדמנות לחשוף בפני המנהל הפוטנציאלי את הידע המקצועי והמומחיות שלך. לעומת זאת, כשיש לך ‘סמכות מקצועית’ באמתחתך, מתהפכת הפירמידה, וכבר בשלב הראשון את חושפת בפניי המנהל הפוטנציאלי עד כמה את מקצועית, איזה טלנט את. במילים אחרות, תהליך הגיוס שלך מתחיל בכך שהמנהל המקצועי כבר רוצה אותך בצוות שלו, יש משהו יותר טוב מזה? אני חייבת להבהיר בנקודה זו, כי השיטה הזאת לא מתאימה לכל אחד- קבלנו לכך גם אישוש במסגרת הפיילוט שהרצנו. תצטרכי לסלוח לי על השפה הבוטה, אבל השיטה הזאת ממש לא מתאימה לעצלנים או לאנשים שבוחרים לרחם על עצמם. למי שלא מוכן לעשות כל מה שצריך, כדי לחזור לשוק העבודה, גם אם זה אומר לצאת מאזור הנוחות שלו, איני יכולה להציע פתרונות קסם. תכלס, אם המובטלים, שלא הצליחו למצוא עבודה במסגרת הפיילוט, היו עושים את כל מה שהגדרתי, גם הם היום- היו מועסקים ומרוצים״.

אגב, ספרי לי איך הגעת לזה?

התוודעתי לראשונה למחקריו של פרופסור צ׳יאלדיני בלימודי ה – MBA שלי. הוא שם דבר בעולם העסקי, הוא אדם מרתק והמחקרים שלו פשוט מעוררי השראה. במסגרת התואר השלישי, אני חוקרת את נושא האושר המקצועי ותחום הקריירה, ומחקריו של צ’יאלדני לא פוסחים גם על התחום הזה. האסימון נפל לי, רק כשניתחתי נתונים של מאות ראיונות שביצעתי עם מועמדים, שפנו לחברה שלי- ווין ג׳ובס. אני מנהלת את ווין ג׳ובס למעלה מעשור ולאורך כל השנים הללו, זכיתי להכיר המון מחפשי עבודה, מתחומים שונים, בדרגים שונים. חלקם מובטלים תקופות ארוכות. אחד המשפטים השכיחים שחזר שוב ושוב, כמעט בכל שיחה ״אני לא מצליח למצוא עבודה, כי אין לי פרוטקציה״.

אדוני, יש לך פרוטקציה?

הם אומרים זאת עם המון כאב, תסכול ומצוקה. את מבינה, רק מי שחיפש עבודה כמה חודשים ללא הצלחה, כשהעול על כתפיו רק הולך והופך כבד יותר, יכול להבין זאת. הכאב הזה נגע בי, אלו היו אנשים ברמה אישית גבוהה, מוכשרים וללא ספק עם הרבה מאוד יכולות מקצועיות- ממש לא אנשים שאמורים לשבת בבית מובטלים, בלי שום יכולת לחזור לשוק העבודה. אני חייבת להודות, האמירה הזאת, בהתחלה נשמעה לי מוזר, כמו תירוץ נוח שמלטף את האגו הפצוע, אבל כששמעתי את זה ממאות ואלפי מחפשי עבודה, הבנתי שזאת לא תחושה של בודדים ושיכול להיות שיש דברים בגו- החלטתי לבדוק זאת. יזמתי שיחות עם מאות מחפשי עבודה. רובם הבהירו חד משמעית שלא הייתה להם שום פרוטקציה בארגונים בהם התקבלו לעבוד. כשישבתי עם טבלת האקסל שבניתי ורפרפתי שוב על הציטוטים שעלו מהשיחות, פתאום קלטתי, אמנם 95% מהנשאלים העידו שלא הייתה להם פרוטקציה בארגון אליו התקבלו, אך לרובם, היה משהו עוצמתי לא פחות! – שמם הלך לפניהם בתחום המקצועיות שלהם- הייתה להם בעצם את אותה ׳סמכות מקצועית׳, שאני מדברת עליה שוב ושוב. אז אותם מחפשי עבודה שאומרים ״אני לא מצליח למצוא עבודה כי אין לי פרוטקציה״, אמנם טועים במינוח, אך מדייקים בכך שהסיבה שרובם לא מוצאים עבודה, היא כי הם חסרי ׳סמכות מקצועית׳- הם אנונימיים בנישה שלהם! אל תביני אותי לא נכון, רבים מאותם מובטלים, חסרי ׳סמכות מקצועית׳, הם אנשים סופר איכותיים, ברמה אישית מאוד גבוהה, חלקם מנהלים בדרגי סמנכ״ל, מנכ״ל, חלקם מהנדסים, או אנשי מכירות מעולים. פשוט הם לא ערים לכך שחוקי המשחק השתנו והם צריכים להתעדכן, אף אחד לא הסביר להם עדיין איך עושים מייקאובר והופכים לטלנטים, ובשביל זה אני פה- שיבואו להדרכה החינמית שפתחתי לציבור וילמדו, איך ומה בדיוק הם צריכים לעשות כדי למצוא עבודה

ואת כל זה ניתן ללמוד בהדרכה החינמית שלך?

״בהחלט, בהדרכה אני מסבירה בפירוט, איך מיישמים את 5 השלבים בנוסחה שלי, ואיך באמצעותם ניתן להגיע למשרות, שאין סיכוי להגיע אליהן אחרת. ההדרכה בשלב זה חינמית לחלוטין, אך לא לזמן רב. מי שמרגיש תקוע בתהליך חיפוש העבודה שלו, מוזמן להצטרף אליה״.

ניתן להגיע להדרכה של מאיה בלחיצה כאן – בהדרכה ניתן לצפות מכל מחשב או טלפון חכם. מידע נוסף ניתן למצוא כאן.

>> בחינם לזמן מוגבל:  להרשמה לוובינר החינמי של מאיה דרמן פרוסטיג ׳איך להגיע ל 91% =מהמשרות שאתה מפספס היום ׳- הקלק כאן

וובינר בו מאיה מלמדת את הנוסחה המלאה לבניית סמכות מקצועית
וובינר בו מאיה מלמדת את הנוסחה המלאה לבניית סמכות מקצועית – ממאגר אישי
הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.