שינוי מגמה: 22% מבתי המלון בארץ מנוהלים על ידי נשים

סמדר נמרודי, יו"ר פורום המלונאיות: "יש היום כבר 81 מנהלות בתי מלון מתוך כ- 350 בתי מלון, אבל דרכנו עוד ארוכה"

בית מלון (צילום אילוסטרציה: יח"צ)

פורום המלונאיות, שהוקם בשנת 2008 כדי לקדם נשים בתפקידי ניהול במלונאות – מדווח על שינוי מגמה ועל כ-22% מבתי המלון המנוהלים על ידי נשים.

בפורום חברות כיום יותר מ- 90 נשים: מנהלות רשתות, מנהלות בתי מלון, סמנכ”ליות שיווק ונשות אקדמיה בתחום התיירות.

סמדר נמרודי, יו”ר פורום המלונאיות מספרת,”יש היום כבר 81 מנהלות בתי מלון מתוך כ- 350 בתי מלון, אבל דרכנו עוד ארוכה. בתחילת שנות ה-90 רק 5% מבתי המלון נוהלו על ידי נשים. המצב היה סטטי, וגם בשנת 2,000  עדיין רק 5% מבתי המלון נוהלו על ידי נשים, למרות שאנחנו המלונאיות מביאות איתנו ערכים שונים וחיוביים לתפקידי הניהול מאשר עמיתנו הגברים, יותר אינטליגנציה רגשית ויותר איכות”.

“נשים בתפיסת הניהול  מוצאות לעיתים יותר פתרונות עם חשיבה מחוץ לקופסא. בשנים האחרונות, ובעיקר מאז שהקמנו את הפורום, המציאות משתנה, וכיום כבר 22% מבתי המלון מנוהלים על ידי נשים. הקמנו את הפורום הזה כדי שיהיה לנו המנהלות, עם מי לדבר, כי לא פעם יש בדידות בצמרת. בכל מקרה, עדיין שכר נשים עובדות בבתי המלון נמוך בהיקף של 15% – 10% משכר גברים בתפקידים מקבילים”, הוסיפה נמרודי.

רומי גורודסקי, סמנכ”ל התאחדות המלונות בישראל ומנהלת פורום המלונאיות, איחלה שהפורום ימשיך ויגדל, וסיפרה, “כאשר הוקם פורום המלונאיות בשנת 2008, בקושי אפשר היה למצוא יזמיות, מנהלות בכירות וחברות לפורום, אבל מאז, הפורום גדל ומסמן את המפנה החיובי במלונאות: התקדמות הנשים לתפקידי הניהול הבכירים. הפורום עוסק בקידום הניהול הנשי במלונות, העלאת הרמה המקצועית וחיזוק הקשר עם האקדמיה”.