שיתוף הפעולה האנרגטי בין ישראל להודו – יוצא לפועל

משלחת רשמית של בכירים בממשלת הודו מבקרת בישראל. היא כוללת נציגים מחברות אנרגיה ביניהן חברות המתמחות בחיפושי גז טבעי ונפט והמתעניינות בהליך התחרותי לפתיחת הים, השקעות ושיתופי פעולה טכנולוגיים עם ישראל

שר האנרגיה יובל שטייניץ צילום: יואב דודקביץ', פול

מנכ”ל משרד האנרגיה, שאול מרידור, אירח היום (שלישי) משלחת רשמית של בכירים ממשלת הודו שכללה בכירים מחברות אנרגיה ביניהן חברות המתמחות בחיפושי גז טבעי ונפט והמתעניינות בהליך התחרותי לפתיחת הים, השקעות ושיתופי פעולה טכנולוגיים עם ישראל. המשלחת כוללת 4 חברות מתחום הנפט והגז שנמצאות ב-Fortune 500.

במסגרת הביקור, הוצגו לחברי המשלחת ההודית, פרטי ההליך התחרותי לפתיחת הים שנמצא בעיצומו בימים אלה, והם יפגשו עם בכירים במשרד האנרגיה במטרה לקדם את השתלבותן בו. בנוסף ייפגשו עם נציגי חברות ישראליות בתחומי טכנולוגיה תעשייתית, סייבר ואנרגיה ויבקרו הנציגים בטכניון ובאוניברסיטת בר אילן.

הביקור מתקיים בהמשך לפגישה שערך שר האנרגיה ד”ר יובל שטייניץ בחודש יולי האחרון עם שר האנרגיה ההודי, דרמנדרה פרדהאן, בו סיכמו שני השרים על הקמת צוות עבודה משותף שיעסוק בהידוק שיתוף הפעולה בנושאי אנרגיה בין המדינות וכן בהטמעת טכנולוגיות ישראליות לשוק ההודי. כזכור, בפגישתם הודיע שר האנרגיה ההודי כי חברות אנרגיה הודיות ישקלו להשתתף בהליך התחרותי לקבלת רישיונות לחיפושי גז טבעי ונפט חדשים בישראל.

מנכ”ל משרד האנרגיה שאול מרידור פתח את הביקור תוך הדגשת שיתוף הפעולה המעמיק ביניהם וציין כי מדובר בביקור חשוב ומשמעותי אשר יקדם באופן מעשי את החיבור הכלכלי בין שתי המדינות בתחום הנפט והגז הטבעי.