שיתוף פעולה חוצה גבולות: מיקי שמו ייעץ ליונייטד איירליינד

יונייטד איירליינס תציג בקווים מישראל לניו יורק וסן פרנסיסקו מנות אחרונות חדשות שיצר השף-קונדיטור, שישמש יועץ של החברה בתחום זה

אבי פרידמן, מנכ"ל יונייטד איירליינס עם מיקי שמו (צילום: תמר מצפי)

החל מהראשון בדצמבר, חברת התעופה יונייטד איירליינס תגיש מנות אחרונות חדשות פרי יצירתו של מיקי שמו, קונדיטור ראשי ומבעלי רשת “קונדיטוריית שמו”.

שמו מצטרף לצוות הקולינרי המייעץ של יונייטד איירליינס בישראל, בו כבר חברים מזיה מספר שנים השפים הנודעים אביב משה ומאיר אדוני.

מיקי שמו ייצר שבע מנות אחרונות , עבור נוסעי מחלקת ה-BusinessFirst בקווים הישירים של יונייטד איירליינס לניו יורק ולסן פרנסיסקו – והן יוגשו במהלך השנה, בסבבי עונות סתיו, חורף, אביב וקיץ.

יונייטד מקיימת בישראל קשרי עבודה קולינריים מאז שנת 2005 עם שפים-סלבריטאים, המייצגים סגנונות בישול שונים כדי לייצר תפריט גורמה איכותי רגיל וכשר (גלאט) ברמה גבוהה לנוסעי מחלקת ה-BusinessFirst של יונייטד הטסים בקו הדו-יומי בין תל אביב לנמל הבית של החברה בניו יורק – שדה התעופה ניוארק ליברטי ובקו היומי (החל מה-7 באוקטובר) לסן פרנסיסקו. זאת בנוסף לתפריט הרגיל  פרי יצירתם של צוות השפים של יונייטד.

אבי פרידמן, מנכ”ל “יונייטד איירליינס” בישראל אומר כי “שותפות קולינרית זו הינה בת יותר מ-10 שנים והיא הטביעה את חותמה על רמת התפריטים הגבוהה מחד ועל ציפיותיהם של הנוסעים מאידך. האתגר שניצב בפנינו היה כיצד ליישב ציפיות אלה עם הרצון ליצור תפריט חדשני גם של מנות אחרונות, שהוא יותר מגביל ממסעדה”.

מיקי שמו נימנה עם מובילי הקולינריה בישראל בשנים האחרונות. הוא הרכיב את המנות תוך שימת דגש על חומרי גלם טריים באיכות הגבוהה ביותר.

צוות השפים של יונייטד בחן את המתכונים וחומרי הגלם ורק לאחר מתן אישורם יוצאות לדרך בימים אלה המנות החדשות, אשר יתחלפו כאמור בסבבים של אחת לרבעון.