שר הבריאות: “איש לא איים עליי, הכול שטויות”

ליצמן התייחס לראשונה לפרסומים בתקשורת כי ההיטל על ביטוחי הבריאות בוטל בעקבות לחץ מצד חברות הביטוח.

השר יעקב ליצמן צילום: עמית שאבי, פול

הוועדה הציבורית לבחינת ענף הביטוח התכנסה היום (שני) לישיבתה הרביעית בבית סוקולוב שבתל אביב. בישיבה התארחו שר העבודה והרווחה חיים כץ ושר הבריאות יעקב ליצמן.

ליצמן התייחס בפתח דבריו לפרסומים בתקשורת כי ההיטל על ביטוחי הבריאות בוטל בעקבות לחץ מצד חברות הביטוח. “קראתי הבוקר את כלי התקשורת בהן טענות כי חברוות הביטוח איימו עלי דרך עיתונות חרדית בנוגע לביטוחי בריאות. הכל שטויות, איש לא איים עלי”.

“חבל על חבורת המאכערים ששילמו לה 2 מיליון שקל בשביל ללכלך עליי ועל שר האוצר. נכון שרציתי להצביע נגד התקציב אבל הנושא הרבה יותר מורכב מזה. רק לאחר שאיימתי כי אצביע נגד תקציב המדינה התיישרו מול הבקשה שלי”, הוסיף שר הבריאות.

הוא הוסיף כי “כאשר תקציב סל התרופות היה 300 מיליון שקל במשך 10 שנים זה היה בסדר והתקשורת שתקה. אבל פתאום, כשיש 500 מיליון שקל או לדעת גורמים בתקשורת רק 460 מיליון, זה מעט מדי?, תנו לי להרגיע אתכם, התוספת היא 500 מיליון שקל ולא פחות מכך”, הצהיר השר.

שר הבריאות התייחס גם לנושא הביטוח הסיעודי. “ח”כ איציק שמולי חושב שהוא ייקח לעצמו את הכותרות על הביטוח הסיעודי. עוד לפני שהוא נכנס לכנסת אני קידמתי את הנושא. אני מעריך את שר האוצר כחלון שהסכים להקצות את הסכום הזה לסל הבריאות. נכון לעכשיו, ביטוח הסיעוד הוא חלק מההסכם הקואליציוני, ואני סמוך ובטוח שראש הממשלה יקיים את ההבטחה שלו, ככל הנראה שנקים בקרוב צוות לבחינת הסוגייה”.

“אין שום סיבה שבעולם לגזול כסף מהילדים שלנו, האחריות הסיעודית צריכה להיות על כתפי הממשלה ולא על כתפי הילדים שלנו. סוגיית הסיעוד הממלכתי צריכה לעבור לאחריות קופות החולים, ולהיות מיושמת באמצעות אשפוז בקהילה, ובאמצעות תוספת שעות סיעוד. אני אלך על זה למלחמת עולם. איך זה יסתיים? אני לא יודע. לא ויתרתי על סיעוד. יהיה סיעוד, אבל אני לא יודע באיזה פורמט”, סיכם ליצמן את דבריו.