תחנת רכבת סבידור מתחדשת בטרמינל

הטרמינל הצפוני החדש, שגודלו יותר מאלף מטרים רבועים, יחבר את תחנת הרכבת לגשר מודעי, וישפר את זרימת הנוסעים בתחנה העמוסה. כמו כן, הוא יאפשר גישה נוחה יותר לתחנה, ויציאה ישירה גם לכיוון מתחם הבורסה ברמת גן ושכונות צפון תל אביב

השר כ"ץ חונך את הטרמינל החדש בתחנת סבידור מרכז צילום: פז בר

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ”ץ, חנך היום (חמישי) טרמינל נוסעים חדש בתחנת סבידור מרכז בתל אביב.

מדובר באחת התחנות העמוסות ביותר בארץ, בה עוברים ביממה כ-50 אלף נוסעים בממוצע.

הטרמינל הצפוני החדש, שגודלו יותר מאלף מטרים רבועים, יחבר את תחנת הרכבת לגשר מודעי, וישפר את זרימת הנוסעים בתחנה העמוסה. כמו כן, הוא יאפשר גישה נוחה יותר לתחנה, ויציאה ישירה גם לכיוון מתחם הבורסה ברמת גן ושכונות צפון תל אביב.

בטרמינל החדש ניתן דגש מיוחד לנגישות נוסעים עם מוגבלות מיוחדות, לצד הנדסת אנוש ונוחות, והירידה אל הרציפים מתאפשרת באמצעות דרגנוע או מעלית. בטרמינל הוצבו עמדות כרטיסים אוטומטיות לצד קופות מאוישות על ידי קופאיות.

כמו כן, נפתחה כניסה חדשה לטרמינל הדרומי הקיים בתחנה. הכניסה החדשה מאפשרת זרימת נוסעים טובה יותר לאולמות הנוסעים ולרציפים. בנוסף לכך, שודרגו עמדות הביטחון והשיקוף בכניסה לתחנה, במטרה לאפשר כניסה קלה ומהירה יותר לתחנה.

במקביל לשדרוג תחנת סבידור מרכז, מתבצעות בימים אלה עבודות לשדרוג תחנת תל אביב השלום בעלות של 50 מיליון שקלים. העבודות כוללות, בין השאר, הקמת אולם יציאה וכניסת נוסעים נוסף, לצד האולם הקיים בצידו הצפוני של גשר השלום.

מחקר אחרון, שהוזמן לבקשת חברת רכבת ישראל, מגלה כי כ-70% מהציבור הנוסע ברכבת על מנת להגיע למקום עבודתו בבוקר, יורד באחת מהתחנות בתל אביב. כאשר 80% מהנוסעים הנוסעים לתל אביב ברכבת מגיעים מתחנות ברדיוס של עד 50 ק”מ מהעיר.