תפוסות גבוהות באתרי והנופש באזור הצפון

רגע לפני השבוע האחרון לקיץ, המטיילים הישראלים ממשיכים להגיע בהמוניהם לאתרים השונים בכינרת ובגולן

נופשים בחוף צאלון, היום. תפוסה מלאה צילום: רשות הכינרת

רגע לפני סיום חופשת הקיץ, באתרי התיירות והנופש השונים מדווחים על תפוסות גבוהות במיוחד.

שמוליק ורד מירוחם בחר לנפוש במטולה, במלון ‘בית שלום’, לשם הגיע עם קבוצה של 50 איש, חברים מירוחם ודימונה. לדבריו, יצאו לפני יומיים וביקרו ברמת הגולן, בקרית שמונה, בגן התעשייה תל חי ובמטולה. את הלילה יעשו במלון בית שלום ומלון ארזים במטולה.

“הדרכים עמוסות מטיילים וגם האתרים, הנחלים והאטרקציות. ערב רב של אנשים- חילוניים, דתיים וגם המגזר הערבי והכל מתנהל ברגיעה. זה ממש תענוג, את ארץ ישראל היפה פגשנו בדרכים. אני בהחלט מרגיש עומס גדול יותר החודש ביחס לשנה שעברה”, הוא מספר.

חיים סתתיהו, מנכ”ל תיירות עין גב, מרוצה מהתפוסות הגבוהות. “סוף סוף מרגישים בחודש האחרון ובמיוחד בימים האחרונים, עליה משמעותית בתנועת התיירות באזור הכנרת בענף התיירות לאחר שנה לא פשוטה”.

” חדרי האירוח והמלוניות סביב הכנרת מלאים כמו גם אתרי היום והאטרקציות. גם מזג האוויר הטיב עם הנופשים השנה, חם אך ללא גלי חום קיצוניים כמו באוגוסט שנה שעברה, כך שניתן גם לטייל באזור ולא רק לרוץ ממזגן למים. בעין גב מורגש מאוד השיפור בכמות הנופשים, בניגוד לדיווחים על כך שרוב הישראלים טסו לחו”ל, כפר הנופש מלא”, אומר סתתיהו.

17,000 נופשים בכינרת ביום אחד

מאיגוד ערים כנרת נמסר, כי במהלך חודשים יולי-אוגוסט נרשמה תפוסה גבוהה ב-15 חופי איגוד ערים כינרת סביב האגם הלאומי.

במהלך כל סוף שבוע מאז חודש יולי, נופשים בחופי האיגוד מעל 20,000 נופשים. לאחר ש-ט’ באב חלף, נרשמת תפוסה גבוהה מאוד גם בימי אמצע השבוע. היום (חמישי) נפשו בחופי האיגוד 17,000 איש כשמספרים זהים נרשמים בכלל הימים האחרונים.

ליעד מנדל תושב נהריה אומר: “הגענו לנפוש בחוף  צאלון בכנרת למשך יומיים. לאורך השנה אנו יוצאים לחופשות משפחתיות במלונות וצימרים אבל בקיץ אנחנו באים רק לכנרת. אורחים חוזרים בחוף צאלון. מקימים אוהל מאובזר ונהנים מהאווירה הניקיון והכנרת שלנו”.