תשכחי מכל מה שאת יודעת על סידור הבית – אימהות מכל הארץ משתגעות מהשיטה החדשה ליצירת בית שעובד בשבילך!

בשנתיים האחרונות יותר ויותר אימהות מספרות על שיטה ייחודית ליצירת בתים שנשארים מסודרים לאורך זמן שפותחה על ידי שירי דולב, מומחית לארגון הבית. בימים אלו היא הוציאה ספר חדש שמראה לנשים את הדרך להפסיק לרדוף אחרי החפצים והבלגן וליצור לעצמן בית שהן באמת אוהבות. אז מה הפלא שהכינוי שהיא קיבלה הוא "שירי פופינס".

שירי דולב: מומחית בארגון הבית, מפתחת שיטת
שירי דולב: מומחית בארגון הבית, מפתחת שיטת "שירי פופינס" ומחברת הספר "בית שעובד בשבילך". (ממאגר אישי)

אמרו לנו שבשביל שהבית יהיה מסודר אנחנו חייבות לזרוק מלא חפצים. אמרו לנו שלסדר את הבית זו פעולה שדורשת הרבה זמן ואנרגיה. לפי שירי דולב מחברת הספר “בית שעובד בשבילך” מדובר בטעות שמאמללת אינספור אימהות ברחבי הארץ ואפילו בכל העולם. “יש לנו תפיסות שגויות על הבית שלנו” אומרת דולב, “רוב האימהות חושבות שבשביל שהבית שלהן יהיה מסודר הן חייבות לסדר כל היום ושאין מה לעשות לגבי זה. האמת היא שפשוט חסרים להן הכלים הנכונים ליצירת בית מאורגן. עם הכלים הנכונים כל אחת יכולה ליצור לעצמה בית שנשאר מסודר לאורך זמן ושגם כשהוא מתבלגן, לוקח 15 דקות להחזיר הכל למקום.” 

בית שלא צריך לסדר? זה נשמע כמו פנטזיה 

האמת שזה לגמרי אפשרי ואפילו לא כזה מסובך. הבעיה של רובנו בכלל מתחילה באופן שבו אנחנו תופסות את הבית שלנו. כולנו מסתובבות היום ברשתות החברתיות ורואות שם תמונות של בתים מושלמים, כאלה יפים ומסודרים שנראים כמו בקטלוג. העניין הוא שבחיים האמיתיים יש לנו ילדים שעושים בלאגן, יש כלים בכיור וכביסה על הספה ואז אנחנו מרגישות שהבית שלנו לא מספיק טוב. המון אימהות מספרות לי שהן מרגישות בושה ואשמה בגלל המצב בבית שלהן. אני קוראת לזה “דימוי בית שלילי”. אם נסכים להסתכל למצב בעיניים נגלה שיש המון דברים שאפשר לעשות בשביל להוריד את העומס בבית. כשאנחנו מקבלות את הפער בין המצוי לרצוי זה מאוד קל לייצר לעצמנו ולבני הבית יותר מקום והכי חשוב ליצור בית שעובד בשבילנו, במקום שאנחנו נעבוד בשבילו.  

הדבר הכי חשוב בשיטה שלי הוא לייצר בית שמותאם להרגלים ולצרכים של כל בני הבית. כשזה קורה אנחנו מקבלות בית שנשאר מסודר לאורך זמן ושגם כשהוא מתבלגן זה קל מאוד לסדר אותו. לבית כזה אני קוראת בית שעובד בשבילך. חשוב להבין שבית לא חייב להיות מושלם ובטח שלא מוזיאון. הוא צריך להיות קודם כל כיפי ומזמין. יש דרך ברורה להשיג את זה וזה מוכיח את עצמו כל פעם מחדש. 

אולי יעניין אותך: הספר ששינה את חוקי המשחק של סידור הבית 

איך בעצם הגעת לפתח את השיטה הזו? 

האמת היא שזה נושא שמעסיק אותי מאז שאני זוכרת את עצמי. גדלתי בבית יחסית קטן בתל אביב וכל הזמן חיפשתי דרכים יצירתיות לייצר לעצמי יותר מקום בבית. כנראה ששם נולדה התשוקה שלי לתחום. קראתי ספרים, מגזינים, עשיתי קורסים וכמובן שניצלתי כל הזדמנות ללכת לאיקאה. עד היום איקאה זה המקום השמח שלי (צוחקת). 

כל כך אהבתי את זה שאפילו הלכתי לעבוד כמסדרת בתים מקצועית. ממש נהניתי ולמדתי המון סודות של המקצוע אבל במקביל גיליתי שיש עם זה בעיה… כשאת מביאה מישהי שתסדר בשבילך את הבית, היא מסדרת את זה לפי איך שהיא חושבת שדברים צריכים להיות. אבל האמת היא שלכל בית ולכל משפחה יש את ההרגלים והצרכים שלה. אם הבית לא מותאם להרגלים שלכם אז הבלגן יחזור ואז מה תעשי? 

עוד דבר שחשוב לזכור הוא שהצרכים שלנו כל הזמן משתנים, נולד עוד ילד, הילדים גדלים, יום אחד את צריכה חדר עבודה וכמה חודשים אחר כך הוא יכול להפוך לחדר משחקים. תארי לעצמך איזה כיף זה כשיש לך את הכלים לארגן, לך ולמשפחה שלך, בית שמתאים למידות שלכם. ככה את יודעת שלא משנה מה יקרה תמיד יישאר נעים בבית ויהיה מקום לכולם. 

כשהבית מאורגן כמו שצריך לוקח בדיוק 15 דקות לסדר אותו.
כשהבית מאורגן כמו שצריך לוקח בדיוק 15 דקות לסדר אותו. (ממאגר אישי)

אני חייבת להודות שזה נשמע טוב עד עכשיו, אבל אם לא בא לי לזרוק את החפצים בבית? 

אז אל תזרקי! אני ממש לא אוהבת את הגישות שאומרות שבשביל שהבית יהיה מסודר את חייבת לזרוק מלא חפצים. זה אפילו די מעצבן אותי. כשאת זורקת מלא חפצים את לא מקבלת בית מסודר, את מקבלת בית ריק. אני חושבת ש-99 אחוזים מהנשים יודעות לזרוק דברים כשהן לא צריכות. אם זה נשאר בבית אז יש לזה סיבה וצריך לכבד אותה. אפילו אם הסיבה היא שכרגע לא בא לך להחליט מה לעשות עם זה. 

יש כל כך הרבה אפשרויות לפני שזורקים חפצים. מהניסיון שלי הבעיה ברוב הבתים היא בכלל לא נובעת מעודף חפצים. הבעיה היא שהם מאורגנים לא נכון. ברגע שעושים ארגון נכון בבית פתאום מתפנה יותר מקום ויש אוויר ותחושת הקלה, גם בלי לזרוק אפילו חפץ אחד. בשיטה שלי ניסחתי עקרונות ברורים לארגון נכון של הבית. כתבתי את זה גם בספר. המטרה שלי היא שכל אחת תוכל ליישם את זה בעצמה בבית שלה. 

אז מה שאת אומרת זה שכל אחת יכולה ליצור לעצמה בית שעובד בשבילה? 

לא בדיוק… אני עדיין פוגשת הרבה נשים שרוצות שאני אגיע אליהן את הביתה ואעשה את זה בשבילן. אז אני מסבירה להן שאני לא מאמינה בלסדר בתים אלא בלתת להן את הכלים לייצר בית שעובד בשבילן. זה לא מתאים למי שלא רוצה ללמוד ולהשקיע קצת זמן ואנרגיה בבית שלה. האמת היא שאני לא באמת מבינה את זה כי בסוף הן משקיעות הרבה יותר אנרגיה בלרדוף אחרי הבלגן בבית. לדעתי להשקיע בבית שלך זו ההשקעה הכי משתלמת שיש. 

אם נמאס לך לסדר כל היום את הבית ויש לך רצון ללמוד שיטה חדשה וליישם אותה בבית, זה לגמרי אפשרי. לפעמים מגיעה אליי מישהי שחושבת שפשוט “אין לה את זה” ובגלל זה הבית שלה הפוך כל הזמן. האמת היא שבשביל ליצור בית שעובד בשבילך לא צריך כישרון… אני אוהבת להסביר שזה כמו לנהוג באוטו. אף אחת מאיתנו לא נולדה כשהיא יודעת איך לנהוג. מן הסתם היינו צריכות לקחת שיעורי נהיגה. אז נכון שיש כאלה שלומדות לנהוג ממש מהר ויש כאלה שלוקח להן קצת יותר זמן, אבל בסוף כולנו עברנו את הטסט. ללמוד לארגן את הבית זה בדיוק אותו דבר. את רק צריכה ללמוד את השיטה הנכונה, ליישם אותה בבית ובסוף את מקבלת בית שעובד בשבילך. 

טוב זה באמת נשמע מסקרן. אבל אני חייבת לשאול – למה את מדברת רק לנשים? 

הרבה שואלת אותי את זה (צוחקת). מדי פעם אפילו מישהי מתעצבנת עליי כאילו אני מנסה להגיד שרק נשים צריכות לסדר את הבית. אז קודם כל בואי נבהיר שאני לא חושבת ככה. אני חושבת שכולם יכולים לקחת חלק במטלות הבית, אפילו הילדים. לדוגמה אצלנו בבית, בעלי אחראי בדרך כלל על הבישולים פשוט כי הוא יותר נהנה לבשל ממני. אני כן חושבת שבאופן יחסי נשים יותר מחוברות לבית. אנחנו לרוב יותר סובלות כשהוא עמוס ולא מאורגן כמו שצריך. יכול להיות שאנחנו פשוט יותר שמות לב לזה. מהניסיון שלי אחרי שלקוחה מתחילה ליישם את העקרונות שאני מלמדת אצלה בבית, פתאום גם בן הזוג שם לב להבדל ומבין עד כמה זה חשוב. רוב הלקוחות שלי הן נשים ולכן אני מדברת וכותבת בלשון נקבה. יש לי גם לקוחות גברים. הם מקבלים בהבנה את זה שאני כותבת בנקבה. 

לקוראות שלנו שרוצות עוד פרטים – איפה אפשר להשיג את הספר שלך? 

הספר כרגע זמין רק בגרסה הדיגיטלית שלו. אני אתן לך לינק דרכו אפשר לרכוש אותו. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על הקישור, למלא את הפרטים בדף ואז מועברים לדף סליקה מאובטח. אחרי שמבצעים את הרכישה הספר נשלח מיידית למייל. 

אני אהיה קצת חצופה ואשאל אם יש הטבה מיוחדת לקוראות שלנו? 

בטח! 1000 הרוכשות הראשונות שמגיעות מהכתבה יקבלו הנחה של 10%. פשוט צריך לרשום בדף הסליקה את קוד הקופון – book10. 

הנה הלינק שקיבלתי משירי – תלחצי כאן 

שירי דולב בהרצאה, מלמדת נשים איך לייצר בית שעובד בשבילן
שירי דולב בהרצאה, מלמדת נשים איך לייצר בית שעובד בשבילן. (ממאגר אישי)

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.