״עד 2027 כל משפחה שלישית בישראל תחיה מתחת לקו העוני״

גיל אורלי. ״ברור שיש קאטצ׳״
גיל אורלי. ״ברור שיש קאטצ׳״

״אני לא מוכן לתת לזה לקרות, אומר גיל אורלי, מחלוצי תחום כלכלת המשפחה בישראל, שיוצא עכשיו למלחמה ״על המדינה שלנו״. אבל גם הוא לא חף מאינטרסים.

״זה לא כזה מסובך, העובדה בשט היא שבעצמי הוצאתי מעל 7,200 משפחות ישראליות מהמינוס עד היום, ועם רוב גדול שלהן הגעתי גם לנקודה שבה יש להם נכס ראשון, ואפילו שני ושלישי – דבר שהם בחיים לא חלמו עליו״.

⇐ לקריאה נוספת:

משיחות עם תלמידי תכנית ״סוד הכסף״ שמעביר גיל מזה מספר שנים ולאורך 26 מחזורים עד כה, נראה שגיל לא מגזים. אבל השאלה חייבת להשאל:

גיל, עם יד על הלב, אם אתה פועל מתחושת שליחות אמיתית ולא אינטרס נסתר כלשהו, למה צריך לשלם לך כדי ללמוד את ה״סוד״ ההו-כה פשוט ליישום הזה? ואם להיות ישיר: איך אתה מצפה מאנשים במינוס להשיל סכום לא קטן בשביל זה?

גיל: ״בואי נעמיד דברים על דיוקם: לא מדובר בנוסחא או שיקוי פלאים או כפתור קסם שלוחצים עליו והופ! המינוס נעלם. מדובר על מסלול, דרך, מסע שצריך להיות מחוייב אליו ולהרתם אליו במלוא הכוונה. לא מדובר בדרך קלה, וגם לא מדובר בפתרון פלאים שאחריו כל העולם ורוד״.

״מפת האוצר״ של גיל אורלי. לחצו להגדלה.
״מפת האוצר״ של גיל אורלי. לחצו להגדלה.

״בדיוק כמו דיאטה – זה לא עובד אם עושים את זה לשבוע ומפסיקים, המטרה היא לבנות אורח חיים בריא (פיננסית) שנשאר. שינוי הרגלים שהופך את החיים מח

לא ענית על השאלה בנוגע לכסף…

גיל: ״אני מגיע לזה… תראי, קודם כל גם לי מגיע לחיות טוב. אני לא מרגיש צורך להתנצל על זה. יותר מזה, כאדם עם ראיית עולם כלכלית אני מאמין ששינוי ארוך-טווח מגיע רק כשיש תשתית כלכלית שתומכת בו. במילים אחרות, במקום לפתוח עמותה שבה 98% מהכסף הולך לבעלי העמותה ורק 2% מגיע למטרה שלשמה העמותה הוקמה, אני מאמין בלהקים עסק שככל שהוא עוזר יותר ומשיג יותר תוצאות, כך הוא עושה יותר כסף״.

״בדרך הזו יש תמריץ גם לבעל העסק וגם לכל הצוות והעובדים. וזה מה שעשינו בקבוצת גיל אורלי וב״סוד הכסף״.

ואיך אתם מצליחים לשכנע זוג במינוס להוציא כסף על קורס כשהם במינוס? יש פה פרדוקס, לא?

״קודם כל, אנחנו נותנים הרבה מאוד בחינם. מדובר בשיטת שיווק שיועץ השיווק שלי אדם טל קורא לה ״תוצאות מראש״.

״אנחנו משחררים קורס חינמי לחלוטין בן 3 שיעורים מוקלטים ושיעור נוסף מסכם בשידור חי, שעמוסים בערך ותוכן איכותי שכבר מספק שינוי מהותי בחיים של אנשים. רק מי שמרגיש את הערך על בשרו מוזמן להצטרף לתכנית המלאה, וכבר מבין לגמרי שהוא מחזיר את העלות שלו בתוך זמן קצר מאוד״.

״זה גם הסוד לשביעות הרצון המדהימה של הלקוחות שלנו – מעל 98% לפי הסקר האחרון (אנחנו מקפידים מאוד לבדוק כל הזמן ולהיות עם היד על הדופק). אנשים יודעים למה הם נכנסים״.

ה-״WAZE” לדירה

גלו: מה הדרך הקצרה שלכם לדירה?

כן / לא

האם הכנסתכם מעל 15,000?  

האם אתם מעל גיל 50?  

האם ידוע לך מהו ״הון סמוי״?  

האם את/ה במינוס?  

חשב מסלול

אתם עוקבים גם אחרי אחוזי ההצלחה?

״כמובן, זה המדד שלפיו אני חי. זו המטרה של כל העסק. נכון להיום במחזור ה-25 אנחנו עומדים על 62% ״הצלחה מוחלטת״ – כלומר תלמידים שעמדו ביעד של כנס בתוך 100 ימי התכנית.

27% נוספים הגיעו ״כמעט-כמעט״ ליעד, כלומר פספסו אותו בשבוע עד חודש (אנחנו לא סופרים את זה באחוזי ההצלחה הרגילים), ומתוךה-62% כשליש הגיעו לא רק לנכס ראשון אלא גם שני. וזה תוך מאה יום – את קולטת״?

״אני לא מתרברב פה, להיפך, אני חושב שזה אבסורד שאלה לא דברים שהמדינה רוצה לדאוג שכלל האזרחים ידעו, כי המצב יכול להיות הרבה יותר טוב. או לחילופין אולי פשוט העם לא רוצה פתרונות אלא מעדיף לבכות באולהים ולחכות שדברים ייפלו אליו מהשמיים…״

ברור. עכשיו בכנות, גיל – מה הקאטצ׳?

״יש קאטצ׳, כמובן שיש. התכנית הזאת נפתחת לעיתים רחוקות מפני שהיא דורשת ממני תעצומות נפש בסדר גודל שלא יתואר. אני נהנה מכל רגע וחס ולילה לא מתלונן, אבל למען הבריאות הפיזית והנפשית שלי אני יכול לקחת רק כמות מוגבלת של תלמידים בכל פעם וזקוק למנוחה לאחר מכן״.

״כרגע אנחנו מתכוננים לפתיחת המחזור ה-26 של התכנית, וזה אומר שהקורס החינמי שלנו נמצא באוויר לצפייה בחינם לזמן מוגבל (נותר עוד כשבוע נכון להיום, תלוי מתי הכתבה הזו יוצאת ומתי קוראים אותה), ולאחר מכן הוא יורד מהאוויר עד המחזור הבא״.

מתי זה?

״אנחנו עוד לא יודעים, מתישהו לקראת אמצע 2017… ואני חייב לציין שמי ששוקל להצטרף כרגע ולא בטוח אם זה הזמן המתאים – תבינו שעד שייפתח המחזור הבא אתם יכולים להיות לא רק בלי מינוס אלא עם דירה להשקעה…״

גיל אורלי הינו מייסד קבוצת גיל אורלי ומחלוצי תחום כלכלת המשפחה בישראל הקורס החינמי של גיל נמצא כאן.

Disclosure
מגזינים ועיתונים לא טורחים לציין זאת, אך כתבים רבים ומקורות רבים לכתבות הינם בעלי אינטרסים או מתוגמלים על ידי צד שלישי לפרסם את הכתבות הללו. אתר דה-רוטשילד מארח מפעם לפעם כתבים חיצוניים ומאפשר להם במה חופשית, כולל שילוב קישורים (העשויים להיות קישורי אפיליאציה) להמלצותיהם.