״פירצה״: כך תשתמשו בפקדון הצבאי כדי להקים סטארטאפ

״קיבלתי ישר לחשבון את כל הכסף, השקעתי אותו בלימודי יזמות פרקטיים, ואת היתרה בהקמת עסק אינטרנטי לפי נוסחה שקיבלתי, שהיום מכניס לי מעל 50,000 ש״ח בחודש״

הציטוט הזה מגיע מליאור, יזם בנשמה שהשתחרר לפני פחות משנתיים קצרות מצה״ל. רבים לא מכירים את מגוון האופציות הפחות מוכרות שמאפשר הפקדון הצבאי.

הפירצה שמאפשרת ללמוד היכן שתרצה

ע״מ להיות מוסד מוכר שמאפשר לחיילים משוחררים לממן את הלימודים מהמענק, יש לעבור מסכת טרטורים ביורוקרטית עצומה (ובצדק). עם זאת, סעיף קטן וחשוב פותח עולם שלם של אפשרויות:

שימוש בפקדון למטרת הקמת עסק

הקמת עסק ברשויות המס היא תהליך של מס׳ שעות שכל אחד יכול לבצע גם ללא ידע או רקע מיוחד. לכל אחד מותר לפתוח עסק, והמדינה אף מעודדת זאת.

מה שרבים לא יודעים זה שהקמת עסק מאפשרת לחייל משוחרר לקבל את סכום המענק המלא שנצבר עבורו, ישר לחשבון בנק, ולהשתמש בו כרצונו, וכפי שהוא רואה לנכון לטובת הקמת העסק שלו.

הוצאות עסקיות רשמיות מדווחות לרשויות המס, ובגינן גם מתבצע קיזוז – למשל עוסק מורשה מקבל החזר מע״מ של 17% מהיר לחשבון הבנק עבור כל חשבונית מס שימסור עבור הוצאה שרשויות המס מכירות בה כחיונית לעסק.

ההוצאה המפתיעה? לימודים.

באינטרנט ניתן למצוא היום מגוון עצום של קורסים לשיווק, הקמת עסק, ניהול וכדומה – גם בעברית – כולם מוכרים נכון להיום כהוצאה עסקית לגיטימית. זה מה שמאפשר לחיילים משוחררים להקים עסק עם סיכויי הצלחה גדולים מכיוון והוא מתחיל ב… ללמוד.

כולם מנצחים

מדובר בעסק משתלם לכולם: חיילים משוחררים מקבלים אופציות נוספות מעבר לעבודות מועדפות (שכולנו יודעים שלא מועדפות על ידי העובדים…), והמדינה מרוויחה עסקים חדשים שסיכויי ההצלחה שלהם גבוהים בהרבה מהממוצע, מכוון והם מבוססים על נוסחאות בדוקות ולימודים פרקטיים ביותר.

אמזון ושיווק שותפים: הצלחות כמעט בטוחות

הטרנד הנוכחי בתחום הינו הקמת עסקים אינטרנטיים, שבאופן מפתיע לא דורשים רקע ביזמות, אנגלית ברמה גבוהה או גיוס הון ממשקיעים.

קורסים כמו ״בסט סלר מאסטרי״ מוכיחים מידי שנה כי ביכולתם לנפק סיפורי הצלחה רבים של אנשים מכל התחומים וכל הגילאים שמצליחים לבנות עסק רווחי ויציב בהשקעה מינימלית של 20,000 ש״ח ואפילו הרבה פחות מכך.

בזמן שאין לנו נתון רשמי של אחוזי ההצלחה, ברור שהם גבוהים משמעותית מאחוזי ההצלחה של עסקים רגילים, שלשכת הסטטיסטיקה המרכזית מדווחת כי מתוך 10 עסקים חדשים כ-9 נסגרים בתוך שנה-שנתיים.

אז איך עושים את זה?

אדם טל, יוצר קורס ה״פושטק״ לשיווק שותפים כותב את ההוראות המלאות בקישור הזה.