150 עובדי קבלן נקלטו להעסקה ישירה בבי”ח ברזילי באשקלון

העובדים בברזילי הצטרפו למאות עובדים שנקלטו כבר להעסקה ישירה בבתי החולים אסף הרופא, פדה-פוריה ושער מנשה, ולאלפי עובדים נוספים שנקלטו וממשיכים להיקלט במסגרת יישום ההסכם לצמצום תופעת עובדי הקבלן שנחתם ביולי 2015

עובדי הקבלן שנקלטו בברזילי חוגגים עם השרים ליצמן וכחלון ועם יו"ר ההסתדרות (צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות)

150 עובדי קבלן המועסקים בתחום הניקיון בבית החולים ברזילי נקלטו היום (ראשון) להעסקה ישירה כעובדי מדינה.

האירוע צויין בטקס מיוחד שנערך בבית החולים באשקלון במעמד יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנהל בית החולים ד”ר חזי לוי.

השר כחלון אמר בטקס כי מדובר בבשורה של ממש. “לא מתקבל על הדעת שבמדינת ישראל בשנת 2016 יהיו עובדים ששווים ועובדים שווים פחות. למדינת ישראל יש כלכלה מספיק חזקה בכדי לקלוט אלפי עובדי קבלן ויותר מזה. בתור שר האוצר של מדינת ישראל אני אומר לכם שלא נפגעו מזה תקציב המדינה ולא היציבות הכלכלית של המשק, כנראה שלהיפך. זה המהלך הנכון, המוסרי והערכי ביותר ואנחנו נמשיך בו בכל הכח”.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוסיף כי “בכל מעמד כזה שאנו קולטים עוד ועוד עובדים להעסקה ישירה, אני מרגיש כי מדובר ביום חג ובהגשמה אמיתית של ערכים חברתיים – ערכים שכולנו גדלנו עליהם. זאת לא רק חגיגה של שוויון וצמצום פערים, זאת הזדמנות חשובה להעניק לעובדים את הכבוד האנושי שמגיע להם”.

שר הבריאות יעקב ליצמן בירך את יו”ר ההסתדרות ואת שר האוצר ואמר, “אנו ממשיכים במהלך לקליטת עובדי ניקיון בבתי החולים כעובדי מדינה לטובת העובדים היקרים והמסורים הללו, ובמטרה לדאוג לעתידם ולזכויותיהם. אני מברך את שר האוצר כחלון ויו״ר ההסתדרות ניסנקורן. הודות לשיתוף הפעולה המבורך אנו זוכים לעשות צדק חברתי עם מאות עובדים חדשים, שהופכים לשווי זכויות ולכבוד אנושי להם ולבני משפחותיהם”.

העובדים בברזילי הצטרפו למאות עובדים שנקלטו כבר להעסקה ישירה בבתי החולים אסף הרופא, פדה-פוריה ושער מנשה, ולאלפי עובדים נוספים שנקלטו וממשיכים להיקלט במסגרת יישום ההסכם לצמצום תופעת עובדי הקבלן שנחתם ביולי 2015.

על פי מתווה ניסנקורן-כחלון, בעתיד הקרוב תושלם קליטתם של 1,500 עובדי הקבלן המועסקים בתחום הניקיון בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים. בין בתי החולים שבהם מתוכננת קליטת עובדי הניקיון בשבועות הקרובים: הלל יפה בחדרה, רמב”ם בחיפה ואיכילוב בת”א.