2017 – שנת שיא בתיירות

מספר התיירים בישראל בשנת 2017 צפוי להסתכם ב-3.6 מיליון. עליה של כ-25% בהשוואה לשנת 2016

השר יריב לוין (צילום: חורחה נובומינסקי, לע"מ)

מספר התיירים בישראל בשנת 2017 צפוי להסתכם ב-3.6 מיליון, עליה של כ-25% בהשוואה לשנת 2016. מדובר בשנת שיא לענף התיירות.

נתוני הכניסות בתקופת ינואר-נובמבר 2017 משקפים עליה של 25.3% בהיקף התיירות לישראל ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו בכ-3.3 מיליון תיירים לעומת כ- 2.6 מיליון בינואר-נובמבר 2016. ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2015 מדובר בעלייה של כ-28%.

שר התיירות יריב לוין אמר כי “שיא של כל הזמנים בתיירות לישראל השנה אינו דבר מקרי, אלא תוצאה של מדיניות ברורה – הפעולות שאנו עושים במשרד מאז כניסתי לתפקיד, הביאו את ישראל לשיא חסר תקדים בתיירות לישראל, כאשר שנת 2017 שברה את שיא כל הזמנים בכניסת תיירים לישראל עם כ-700 אלף תיירים יותר, והביאה לשיא בהכנסות למדינה מענף התיירות עם כ-20 מיליארד ש״ח שנכנסים למשק”.

“חצי מיליון התיירים הנוספים שהגיעו אלינו השנה הם חצי מיליון שגרירים נוספים של ישראל בעולם ונציגים נאמנים שלנו ברשתות החברתיות, וזוהי גם תרומה מכרעת להסברה הישראלית”, הוסיף לוין.

לדבריו, “ביצענו מספר מהלכים משמעותיים ובהם פנייה לקהלי יעד חדשים וממוקדים, בניית תתי מותגים וקמפיינים חדשניים, שיתופי פעולה עם סוכני התיירות אונליין הגדולים, מתן תמריצים לחברות תעופה שפותחות קווים חדשים לישראל והמשך פעולות השיווק ברחבי העולם. מהלכים אלה ועוד הביאו יזמים לזיהוי הפוטנציאל ולעליה בהתחלות הקמה של מלונות. אני משוכנע שאם נמשיך כך נראה תוצאות מספקות גם בשנה הבאה”.

 מנכ”ל משרד התיירות אמיר הלוי הוסיף, “עם שבירת שיא כל הזמנים בתיירות כבר למעלה משנה, בעקבות פעולות שיווק חדשניות ויצירתיות – התחלנו לבצע שינויים גם במבנה האירגוני של המשרד, במטרה להתאימו לשוק התיירות החדש, תוך שימת דגש על תחום הדיגיטל, ועל פיתוח נישות תיירותיות בעולם, כמו ספורט, קולינריה ועוד. כמו כן פעלנו לשיפור תשתיות התיירות, כשהקו המנחה שלנו הוא קודם כל תחזוקה וניקיון האתרים הקיימים”.

“אנחנו פועלים לגוון את אפשרויות הלינה בארץ, כך שיתאימו לטרנדים המתפתחים סביבנו, ובהמשך לגידול בתיירות, גם פועלים לגיוס כוח אדם לתעשייה, המעסיקה כיום למעלה מ-200 אלף איש. בעקבות כל השינויים הללו, אנחנו אופטימיים לגבי הגידול בתיירות וביסוסה כגורם משמעותי בתרומה למשק ולתעסוקה”, דברי לוי.