קנדה וישראל חתמו על אמנה משותפת בענייני מס

מחזקים את היחסים: שר האוצר, משה כחלון חתם עם שר החוץ הקנדי על האמנה ■ במהלך ביקורו בוושינגטון נועד שר האוצר עם מקבילו האמריקני ג'ק לו

השר האוצר עם שר החוץ של קנדה (צילום: יח"צ)

שר האוצר, משה כחלון חתם על אמנת מס בין ישראל לקנדה עם שר החוץ של קנדה, סטפן דיון.

משמעות ההסכם היא מניעת כפל מס בין המדינות והסדר נושא המיסוי בין ישראל לקנדה ליחידים ולחברות קנדיות המשקיעות בישראל.

בטקס החתימה אמר כחלון כי “שיתוף הפעולה בין שתי המדינות הינו חשוב והכרחי. קנדה היא מהידידות הגדולות של ישראל בעולם ובין המדינות קיימת חברות אמיצה מאז 1948. קנדה משקיעה בישראל באמצעות חברות רבות כמו פוטאש, בלקברי ועוד”.

לדבריו, “ההסכם יחזק את הסחר בין ישראל לקנדה ויעצים את השותפות בין המדינות. מדינת ישראל פועלת להקטנת נטל המס על יחידים וחברות אך מחויבת כמו שאר העולם המערבי למאבק בהון השחור ובאלו אשר מנסים להתחמק מתשלום מס כדין”.

שר החוץ הקנדי, סטפן דיון הוסיף כי “ההסכם יחזק את הקשרים הכלכליים בין המדינות, יעודד חברות קנדיות להשקיע בישראל ויחזק את המסחר בין קנדה לישראל”.

לפני כן, נועד כחלון עם שר האוצר האמריקני ג’ק לו. השניים שוחחו על שיתופי הפעולה הכלכליים של ישראל עם הפלסטינים ועל הסכם החשמל שנחתם בשבוע שעבר עם הרשות, עליו הביע שר האוצר האמריקני הערכה רבה.

כחלון ולו שוחחו גם על שיתוף הפעולה הקיים להשקעות בין ישראל לארצות הברית בקרנות ההשקעה המשותפות Bird ו-Bard.

השניים חלקו אחד עם השני את השקפותיהם בנוגע לתחזיות הכלכליות העולמיות לשנים הקרובות בדגש על הצמיחה והסחר, ההשפעה של הברקזיט – וכן על ההשפעה של סין על כלכלת ארה״ב.

בשיחה הועלה נושא הסחר שבין ישראל לארה״ב ועל בקשת האמריקנים להקלות בתנאי הסחר הישראלים.

הפגישה התנהלה ברוח טובה מאוד ונכחו בה פרט לשרים כחלון ולו שגריר ארה״ב בישראל  דן שפירו ומנכ״ל משרד האוצר שי באב״ד.

שר האוצר כחלון הודה לשר האוצר האמריקני והדגיש את החשיבות של שיתופי פעולה הכלכליים עם הפלסטינים ואת מערכת היחסים הטובה שיש לו עם שר האוצר הפלסטיני והשר לענייניים אזרחים ברשות.

כחלון אמר כי כפי שנעשו עם הרשות הסכמים בנושאי תקשורת, דואר ועכשיו בחשמל הוא מתכוון לפעול על מנת לייצר שיתופי פעולה כלכליים נוספים אשר פועלים בראש ובראשונה למען האינטרס הישראלי.