מדרגים את יזמי תמ”א 38

אתר חדש בשם TamaFix מפרסם את דרוג היזמים הפעילים בתחום התמ"א כדי לעזור לבעלי דירות לעבור חוויה מוצלחת

בנייה (צילום: )מיכאל גיידה, פיקסאביי

לפני כניסה לפרויקט תמ”א 38 בעלי הדירות מנסים לאסוף מידע שיעזור להם לבחור ביזם אמין ומוצלח, אך היעדר מאגר מסודר ומהימן המרכז את המידע על היזמים הקשה על המשימה.

אתר חדש בשם TamaFix מפרסם את דרוג היזמים הפעילים בתחום התמ”א כדי לעזור לבעלי דירות לעבור חוויה מוצלחת ולא לתקוע את דירותיהם באתר בניה בגלל בחירה ביזם בעייתי. הדרוג באתר מהימן, אינו מתעדף יזמים מסוימים ולא מאפשר לשפר את הציון תמורת תשלום.  

לאחר בחירת העיר בה רוצים לבצע את פרויקט התמ”א הגולשים יכולים לברר איזה יזמים כבר פעילים בעיר ולצפות בדרוג שלהם. הדרוג כולל חלוקה לשלבים של הפרויקטים שהיזם מטפל בהם: לפני קבלת היתר, לאחר קבלתו ופרויקטים שהושלמו. הדרוג משוקלל לפי גודל הפרויקטים והתקדמותם בתהליך, כך שפרויקטים שעברו אכלוס הם בעלי משקל רב יותר בדרוג מאשר אלו שרק קיבלו היתר.

הגולשים יכולים לבחור יזם שמופיע בדרוג ולהיכנס לעמוד המרכז מידע על פעילותו באזור, כמו צפייה במפה עם סימוני הכתובות בהן הוא פעיל, המאפשרת לצאת לבקר במקום לפני שמפקידים בידיו את הדירות ולפנות לדיירים שכבר עבדו עם היזם ויכולים לספק פרטים על החוויה. ניתן לצפות גם בתמונות של הבניינים בהם הוא מטפל לצד סטטוס על ההתקדמות של כל פרויקט, החל מבקשת היתר, קבלתו, הבנייה ואכלוס.

דיירים הרוצים לחסוך זמן בפניות למספר יזמים יכולים לסמן את אלו שהם מתעניינים בהם ובפעולה אחת לבקש מכולם לחזור אליהם עם הצעה בהתאם לפרטים שהושארו.