גנ’יה רומסקי, מאמן הדיאטות הלאומי חושף: “שיקרתי לכן”…

בגיל 27, בשקט בשקט, ג׳ניה רומסקי חולש על אימפריית כושר 'קטנה', בזמן שהוא הופך למאמן הדיאטות הלאומי וסוחף אחריו מעל 50,000 מנויות, במגזין סודי שבו הוא מעדכן באופן כמעט יום-יומי ושובר מיתוסים על בריאות, תזונה והרזייה.

מאת: אלינור בונדשטיין

ג’ניה רומסקי שהפך למאמן הדיאטות הלאומי בעזרת דיאטת החירום מדבר על ‘מאחורי הקלעים’ לראשונה:

כתבות נוספות:
3 הדרכים להגיע לאירוע הקרוב חטובה יותר – מאת ‘אנשי הצללים’
מהו אפקט ‘תנור השריפה’ ואיך זה הדבר הטוב ביותר לכל דיאטה
שיטת הבזק הבריאהו היחידה בעולם – ככה תגיעי לאירוע הקרוב מוכנה

״זה לא רק הכסף״ ג׳ניה אומר לי כשאני שואלת אם הוא נהנה מהמעמד שלו. ״אני מרגיש שאני מציל חיים״. כשאני מעקמת את האף, הוא מסביר:

״אני מבין את הסקפטיות, אבל את לא מבינה כמה התיאור הזה נכון… אם זה במקרים קיצוניים כמו בנות שרוצות להתאבד או מפתחות הפרעות אכילה בגלל כל הרעל שמכניסים להן בראש בטלויזיה… ואם זה פשוט בלשבור מיתוסים שנוצרו ע״י תעשיית המזון, תעשיית התרופות, והכי גרוע – תעשיית הדיאטה בארה״ב… אלה אנשים שפשוט אין להם אלוהים, הם אשכרה יימכרו את אמא שלהם בשביל עוד דולר״.

אלינור: נראה שיש לך חשבון לא סגור איתם…

ג’ניה: סוג של….

אלינור: איך אתה יכול לטעון שאורח חיים בריא זה רע?

ג׳ניה: פעם? הייתי עם ‘העדר’, נו את יודעת… תחיי ‘אורח חיים בריא’ והכל יהיה בסדר. לא, לא – שלא יעבדו עליכן! ויודעת מה? גם אני חטאתי בזה… אבל מזמן אני כבר לא מאמין במונח המסוכן הזה.
המונח ״אורח חיים בריא״… את יודעת מאיפה הוא הגיע? מי טבע את המונח הזה?

אלינור: האמת שלא חשבתי על זה…

ג׳ניה: אז אני כן, אני חייב. ומסתבר שזה מונח שתבע משווק בשם… בעצם לא משנה, אני לא אסבך אותך ואותי בתביעת דיבה.

תראי, בשנות השבעים בארה״ב התחילה לפרוח תעשייה שלמה של פתרונות דיאטה מידיים, מה שהאמריקאים קוראים לו ״אינסטנט״ – מדבקות, גלולות פלא, שייקים מוזרים… ואנשים עשו מזה המון כסף, ודחפו את זה ודחפו את זה עד שזה הגיע לכל האמריקאים וכולם כבר ידעו שזה בולשיט ולא עושה שום דבר.

ואז הכסף הפסיק לזרום.

“דיאטות מהירות זה לא בהכרח רע”

ג’ניה ממשיך: אז ישבו טובי המשווקים והפרסומאים של החברות האלה וחשבו ״מה עושים עכשיו?״ עד שאחד מהם עלה על רעיון גאוני. הוא המציא את המונח אורח חיים בריא והתחיל למכור מוצרים שמקדמים את זה. מתכונים, קלטות וידאו, ספרים, שטוענים שדיאטות-רצח זה רע.

ואת רוצה לשמוע מה הקטע הגאוני פה שפתר להם את הבעיה?

אלינור: נו, בוודאי…

ג׳ניה: ״כשאת קונה מוצר שמבטיח לך אורח חיים בריא, את קונה תקווה. אבל בפועל, אף אחד לא מסוגל לעמוד במשטרים האלה של לאכול רק בריא ולהתאמן מספיק במשך… חיים שלמים … אפילו אני לא.

את יודעת, רק המחשבה על זה – גורמת לי לרצות להכניס בורקס לפה.

״וכשזה לא עובד לך, במקום להאשים את המשווקים, את החברה, את המוצר…את השייק, את הגלולה… את מי את מאשימה?״

אלינור: את עצמי!

ג׳ניה: ״בינגו! את מבינה מה הם עשו לנו פה? זה סוג של פתיון….״

אלינור: ואתה לוחם הצדק עם הטלית הכחולה?

ג׳ניה: ״תראי זה לא רק מעצבן.

״אם זה היה נגמר בטכניקת שיווק, הייתי אומר ״מילא…״ שיהיה להם לבריאות, שירוויחו. אבל הנזק שהם עושים לא מסתכם בזה שאנשים פשוט לא מרזים, ואפילו לא בזה שאנשים שופכים מלא מלא כסף מיותר על שקרים.״

אלינור: לאן אתה חותר? סכנת חיים?

״ג׳ניה: זה הכיוון. תראי, מה שקורה הוא שאנשים נכנסים ללופ של דיאטה שאי אפשר לצאת ממנו. את מנסה להתחיל אורח חיים בריא, אבל את לא מקבלת תוצאות, או לא מקבלת אותן מספיק מהר. ואז את מתייאשת וחוזרת לאיזה דיטאת כסאח שהורגת לך את הבריאות ועושה לך נזק אמיתי.

״ואז את אומרת ״טוב, משבוע הבא – אורח חיים בריא!״ ואת חוזרת לזה, ואז פתאום יש איזה חתונה או מסיבה וחשוב לך להראות טוב, והופ, את שולפת עוד פעם את הדיאטת כסאח.

״וככה את חיה בלופ כזה שבו את כל הזמן מנסה דרכים חדשות שעושות לך נזק לגוף, והנזק הזה מצטבר ומצטבר ומצטבר. זה יותר גרוע מלעשן! זה הורג לך את העור, גורם לך להראות יותר מבוגרת ממה שאת, מוריד לך את האנרגיה, שוחק לך את הסיבולת לעשות דברים בריאים שיתקנו את כל הנזק הזה…״

אלינור: אז אתה אומר שאם אני אפסיק לעשות דיאטות כסאח אני אראה צעירה יותר?

ג׳ניה: ״יש מצב, כן.״

אלינור: ואיך אתה ממליץ להתחיל? איך מפסיקים את המעגל?

ג׳ניה: ״אני חולק עם מנויי המגזין שלי את כל המידע שיש לי על הדברים האלה.״

אלינור: הא, הנה האינטרס! ״רק שלמו לי כמה אלפי שקלים ואספר לכם את הסוד הנורא!״

ג׳ניה (צוחק): ״תראי, אני מאמין בלתת תוצאות ולהוכיח את עצמי לפני שאני מבקש ממישהו כסף, ונכון להיום אני אפילו כבר לא מאמן, ברוך השם יש מספיק כסף…. אני חולק המון המון מידע בחינם ואני לא חושב שיש מישהו בארץ שמייצר ומוציא כל-כך הרבה תוכן איכותי בתדירות שאני מוציא…״

אלינור: “ותגיד מה אם אין לי זמן לזה?”

אין לך זמן? לכולנו יש 24 שעות ו- 7 ימים, נכון? מה את בוחרת לעשות איתם זה השיקולים שלך. אבל, הבחורה המדהימה שלמעלה? דנה דרוקר? התאימה את העקרונות של התוכנית לחיים האישיים שלה,
ויותר מזה? היא אפילו ממשיכה להגיע לתוצאות בזמן שהיא פתחה עסק משלה (פיצרייה מדהימה בצפון).

את מבינה? ברגע שיש לך את העקרונות הסודיים של דיאטת החירום והבנת את השיטה? זה הופך למשחק אחר לגמרי.

אפשר להצטרף למועדון המנויות של ג׳ניה בקישור הזה. כרגע לזמן מוגבל ג׳ניה מחלק לנרשמים חדשים מיני-קורס וידאו בחינם בשם ״דיאטת חירום״.

הוא חזר ואמר (נראה לי, ניסה להדגיש) שהצפייה בסדרת דיאטת החירום היא לזמן מאוד מוגבל

* מצאתם טעות בכתבה? שלחו לנו אימייל: romskfit1@Gmail.com

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.