5% מהעובדים בגופים ציבוריים גדולים יהיו בעלי מוגבלויות

הכלכלה למען המוגבלים: ועדת העבודה והרווחה אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק ברוח זו ■ החוק ייכנס לתוקף כבר בינואר 2017

יזכו להעדפה. בעלי מוגבלויות אילוסטרציה: פיקסביי

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום (ראשון) פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת איציק שמולי ויואב קיש – לפיה גופים ציבוריים שבהם למעלה מ-100 עובדים, יידרשו לדאוג לייצוג הולם של אנשים עם מוגבלות משמעותית.
מדובר בבעלי דרגת נכות 40%, בעלי תעודת עיוור, בעלי לקות שמיעה הזכאים לשירותי תמיכה לתקשורת, זכאים לשיקום ומקבלי שכר מינימום מותאם לעובד עם מוגבלות.
אחוז ההעסקה יגיע עד ל-5% מעובדי אותו גוף – בתוך חמש שנים. גופי הביטחון ומגן דוד אדום יידרשו לשיעור זה עבור עובדים לא מבצעיים בלבד.
בנוסף, כל גוף ציבורי בן 25 עובדים ומעלה יחויב למנות ממונה תעסוקה לאנשים עם מוגבלות, ויפרסם אחת לשנה משרות המיועדות להעסקת מועמדים עם מוגבלות. החוק ייכנס לתוקף בינואר 2017.
יו”ר הוועדה, ח”כ אלי אלאלוף (כולנו) הביע שביעות רצון מהמהלך. “הגיע הזמן שכלל אוכלוסיית ישראל תשתלב בתעסוקה. לאחר משא ומתן ארוך עם כל הגופים הרלוונטיים ובתום חשיבה מעמיקה, הגענו להסכמות. נבחן את יישום החוק בשנים הקרובות, ונשנה אם יהיה צורך”.
ח”כ שמולי הגיב לטענות מנכ”ל המרכז לעיוור בישראל, נתי ביאליסטוק כהן ומנהלת קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים רויטל לן כהן שכעסו על ההחלטה לשנות את גודל הגוף הציבורי המחויב בהעסקת עובדים עם מוגבלות מ-25 עובדים, כפי שנכתב בהצעת החוק המקורית, ל-100.
שמולי אמר להם, “אתם מגזימים לגמרי, זה חוק היסטורי. את כל הנשמה השקענו בחוק הזה”.