בדיקת דה רוטשילד: תכניות הליווי העסקי הכי טובות בישראל

מחלקת הצמיחה העסקית של דה רוטשילד יצאה לבדוק מי הן תכניות הליווי העסקי הטובות בישראל. להלן הממצאים:

ליווי עסקי מנצח
ליווי עסקי מנצח

אז איך יודעים על מה ללכת? תכניות ליווי עסקי הן כבר מזמן תופעה נפוצה. ואין זה מפתיע, לפי מחקרים ליווי עסקי מזניק את אחוזי ההצלחה של היזם ב-70%, וממזער את סיכויי סגירתו ב-39% אחוז.

הסיבה?

בדידות, חוסר בסביבה תומכת שמוכח מחקרית כקריטי להצלחה העסקית וחוסר ידע שגורם ליזם לבצע טעויות יקרות וכואבות, שאפשר היה לחסוך בקלות לו היית מקבל אזהרה בזמן.

מחירן של תכניות הליווי נע בין כמה אלפי שקלים בודדים למאות אלפי שקלים, פלוס אחוזים מהצמיחה. כולן מבטיחות הרים וגבהות, וכמו שקורה בכל תחום, רק מעט מספקות את הסחורה.

בשל ריבוי התלונות על תכניות במחיר מנופח ותמורה מועטה, יצא דה רוטשילד לבדוק אילו תכניות ליווי הן הטובות בארץ, וחילקנו אותן לקטגוריות המבוקשות ביותר. חלק מהממצאים הפתיעו אותנו, חלק לא. מוכנים?

קטגורית ביטחון וצמיחה כלכלית

המנצחת: סוד הכסף. גיל אורלי

סדרת סוד הכסף. הציפייה הגבוהה מתבטאת ברייטינג חסר תקדים לסדרה אינטרנטית
תכנית סוד הכסף. אלפי משתתפים ואחוז הצלחה של 91.4%

שורה תחתונה: תכנית הליווי המובילה בארץ ללקיחת שליטה על ההוצאות המשתוללות ובניית ביטחון כלכלי בעסק, ובחיים הפרטיים. אורלי, שהופיע בתכניות בנושא בערוצים 1, 10 ו-22, הוא הדמות המובילה בקטגוריה זו, דרך ליווי והכוונה כלכלית לכמעט 1,000 בעלי עסקים, ומשפחותיהם, בשנה האחרונה. שיטתו הפוכה מזו של מרבית היועצים לכלכלת משפחה, בכך שהוא לא דוגל רק בצמצום ופגיעה ברמת החיים, אלא גם מציג מגוון דרכים -מוכרות יותר ופחות – להגדלת ההכנסה.

מה כולל: 2 מפגשי ענק בגני התערוכה, ליווי מנטאלי צמוד על ידי מנטור מומחה, בית ספר מקוון למשתתפי התכנית, קבוצת פייסבוק לשאלת שאלות מקצועיות, הדרכות חיות, גישה בחינם ל-14 מומחים בתחומים כגון נדל״ן בארץ ובחו״ל, מיסוי, מוצרי מידע, אי-קומרס, משכנתאות ואיחוד הלוואות וחובות.

למי מתאים: ״סוד הכסף״ מתאימה רק לבעלי עסקים ש: (א) רוצים לדעת מה לעשות עם כסף שתקוע בבנק או בחשבון החברה (ב) שואפים לצאת ממצב הישרדות כלכלית, לשגשוג. ומוכנים ״לחטט בפצעים פתוחים״ ולהתעמת עם המצב, פעם אחת ולתמיד.

למי לא מתאים: ל״בת יענה״. כלומר, מי שלא מוכן להביט בעיניים אובייקטיביות על המצב הכלכלי, על כל הכאב הכלול בכך. למי שלא מוכן להתחייב לכך באופן מלא, ולהכניס לתמונה את בן או בת הזוג.

מחיר: 6,700-12,000 ש״ח

טיפים להתקבל: נפתחים בשנה רק כ-2 מחזורים, וחובה להירשם קודם כל להדרכת סוד הכסף המפורסמת של אורלי, אליה ניתן להיכנס בחינם כשהיא פתוחה. מועד הפתיחה הקרוב הוא כנראה אוקטובר.

קטגורית שיווק ומכירות באינטרנט

המנצחת: קופי חודר שריון. עידן וולר

קופי חודר שריון. מלמדת איך להפוך מילים לכסף

שורה תחתונה: עידן וולר, אותו מכנים תלמידיו ״הקוברה״, נחשב לקופירייטר המכירות אונליין המוביל בישראל. בתכנית הליווי שלו, קופי חודר שריון, הוא מלמד את ה׳אלכימיה׳ של הפיכת מילים לכסף. אזהרה: לא מדובר בקופירייטינג הרגיל, זה הדורשים במשרדי הפרסום. קופי זה נקרא פרסום ״מותגי״ (Brand Awarness) ומתאים לתאגידים המוכרים סחורה. השיטה של עידן הפוכה 180 מעלות מזו המסורתית, ומטרתה להוביל את התלמידים לבצע ״השתלטות עוינת״ על ראשות הנישה שלהם.

מה כולל: קורס אינטרנטי. ליווי במענה מידי (24-48 שעות) במייל. מיני-משימות יום יומיות. קבוצת וואטסאפ סגורה לתלמידים בשם ״מאורת הקוברה״. תמיכה מ-11 מנטורים, בוגרי התכנית. משימות חיסול פחד ופרס שבועיות. מפגשי חוף עם הצוות של עידן. הכשרת מכירות פרונטלית. הגישה ל״מאורת הקוברה״ אינה נסגרת לאחר מועד סיום תכנית הליווי.

למי מתאים: בעלי עסקים, יזמים ומשווקי אינטרנט שרוצים להפוך למספר אחד של הנישה שלהם, ומוכנים לשבור כל מוסכמה קיימת כדי להשיג את זה.

למי לא מתאים: עידן לא מאפשר למשווקי אופציות בינאריות, מסחר בפורקס והימורים להיכנס לקופי חודר שריון משום שהוא לא מוכן לעודד את צמיחתם של התעשיות הללו. כמו כן, דרושה מחויבות מלאה ליישם כל צעד וצעד בתכנית, ויש לא מעט כאלה.

מחיר: לפי העדכון האחרון (יוני), כ-5,998 ש״ח. אך המחיר עולה לאחר כל מחזור, לפי עידן עד לגבול ה-10,000$.

טיפים להתקבל: לא להיכנס מבחוץ. חובה להכיר את עידן והגישה מעוררת המחלוקת שלו לפני כניסה, במיוחד אם אתם בעלי נפש עדינה.

קטגורית התפתחות אישית

המנצחת: ״נבחרת קוד המנצח״. אלון אולמן

אלון אולמן. ״הנבחרת״ שיצר הפכה לפס הייצור של מאות מצליחנים סדרתיים

שורה תחתונה: אלון אולמן, וחברת ״קוד המנצח״ שלו, הפכו בשנים האחרונות לשם המוביל בקטגוריית ההתפתחות האישית הפופולארית. התכנית המתקדמת ביותר, ״הנבחרת״, היא תכנית ליווי קבוצתית ומיועדת לאנשים פרטיים, לצד בעלי עסקים. במסגרת התכנית, נלמדים תכנים חשובים בנוגע לניהול זמן, הגדרת מטרות ויעדים, פרודוקטיביות שיא, דרך חשיבה של ״מנצחים״ ואפילו נגיעה בשיווק ומכירות.

מה כולל: התכנית נמשכת כ-9 חודשים וכוללת מפגש חודשי, שיחת מעקב טלפון דו שבועית עם מאמן מטעמו של אלון, פורום מיוחד הסגור לתלמידים בלבד וכניסה בחינם או בתשלום מופחת לאירועים נוספים של ״קוד המנצח״ למשתתף ולקרוביו.

למי מתאים: למי שרוצה לחשל את ״הבפנים״, כדי לקבל תוצאות יוצאות דופן בעולם החיצוני.

למי לא מתאים: למי שלא מכיר בהתפתחות אישית ככלי לפריצת דרך. למי שתר אחרי הידע, ולא אחר החוויה עצמה. לספקנים שלא יהיו מסוגלים להתמסר לתהליך בעיניים עצומות.

מחיר: 21,000-25,000 ש״ח

טיפים להתקבל: הגשת מועמדות מתבצעת דרך השתתפות באירועי ״קוד המנצח״. ניתן לקבל הנחות באירועים אלה.

קטגורית מסחר באמזון

המנצחת: בסט סלר מאסטרי. דמיאן מיכאלי ויעקב גוטמן

דמיאן מיכאלי ויעקב גוטמן. מקימי אקדמיית המסחר באמזון הגדולה בישראל

שורה תחתונה: בסט סלר מאסטרי של דמיאן מיכאלי ויעקב גוטמן היא אקדמיית המסחר באמזון הגדולה בישראל. השניים מלמדים את שיטת הפרייבט לייבל (מותג פרטי) המבוקשת, אשר במסגרתה התלמידים מייצרים מותג משלהם (בדרך כלל בסין), ומשלחים אותו למחסני אמזון בארצות הברית או במדינות אחרות. ייחודיות התכנית היא בתמיכה של סוחרים מצליחים באמזון, קהילה תוססת המונה מעל 2,000 סוחרים והמשך מתן עדכונים, אסטרטגיות מסחר וגישה לכלים מתקדמים, גם לאחר סיום ההכשרה.

מה כולל: תכנית הכשרה למסחר במותג פרטי באמזון בעלת 10 מודולים. תמיכה 12 שעות ביום בקבוצת פייסבוק סגורה על ידי מנטורים מובילים בתחום לאורך 12 חודשים. פורום מסחר סגור לתלמידים בלבד. כניסה ל-2 אירועים חיים עצומים, עם טובי המרצים למסחר באמזון. גישה למאגר ספקים אקסקלוסיביים לתלמידי התכנית. חבילת כלים אינטרנטיים ייעודיים בפיתוח עצמי, לתלמידים בלבד.

למי מתאים: לכל אדם עם נחישות והתמדה שרוצה להיות עצמאי, לעבוד מהבית ולהקים עסקים גדולים מכל מקום בעולם.

למי לא מתאים: למחפשי כסף קל והתעשרות מהירה.

מחיר: 8,900-6,900.

טיפים להתקבל: דמיאן ויעקב דורשים מתלמידי התכנית להגיע עם רעב ללמידה ועשייה. לטענתם, מכנה משותף של הסלרים המצליחים ביותר בתכנית הינו צורך עז לשינוי, ונכונות להקריב כל מה שצריך כדי להגיע לשם.

קטגורית בריאות ותזונה לביצועי על

המנצחת: ״ליב״. לבנת ארז

לבנת ארז. ״כשאת מורידה את ה-6 קילו האחרונים, משום מה הביצועים בעסק נוסקים״

שורה תחתונה: לבנת ארז מלמדת נשים להוריד את 6-9 הק״ג האחרונים שלהן (״לנצח״) ב-42 ימים, ועל פני השטח היא אינה תכנית ליווי עסקי. אך מתחת לפני השטח, מתברר במהרה מדוע הפכה ארז לגורו הבריאות והתזונה של העצמאיות בישראל. תכנית הליווי שלה מלמדת טכניקות, אסטרטגיות וכלים פרקטיים המובילים ליצירת מוטיבציה פנימית ללכת ״עד הסוף״. אם זה במראה חיצוני, אם בהתנהגות פנימית.

מה כולל: תכנית הליווי של ארז אורכת כ-42 ימים וכוללת עבודה על ״הבחוץ״, ירידה מעשית במשקל. וחשוב יותר, עבודה על ה״בפנים״, אשר במסגרתה נוצרת זהות חדשה של אדם רזה, כאשר המטרה היא להפסיק להתעסק במשקל ופשוט לחיות כאדם חדש ורזה. המאפיין ״שעושה את ההבדל״ בתכנית זו הוא הטמעת הרגלי אכילה וחשיבה חדשים, שיוצרים שינוי לאורך זמן.

למי מתאים: נשים בלבד שנמאס להן מעולם הדיאטות, השואפות להתעורר לאורח חיים חדש שיקדם אותן גופנית ועסקית.

למי לא מתאים: מחפשות דיאטת בזק, מתחת לגיל 18, גברים.

מחיר: 2,000-7,000 ש״ח, תלוי בסוג התכנית.

טיפים להתקבל: חובה לעבור שיחת בירור התאמה לפני קבלה לתכנית, ארז דורשת רמת רצינות גבוהה, יכולת להתחייב ולהתמסר לתכנית באופן מלא, וכמו כן- מוכנות לשבור פרדיגמות וללמוד ״שפה״ חדשה

קטגורית שיווק שותפים (אפילייט מרקטינג)

המנצחת: אנטראאז׳. אדם טל ועידן דנש

אנטראאז׳. תכנית הליווי לשיווק שותפים של אדם טל ועידן דנש
שורה התחתונה: ליווי צעד-צעד להקמת עסק שיווק שותפים רווחי
מה כולל: אונליין + פרונטלי + מנטור אישי + אורך התכנית: חצי שנת הכשרה, השתתפות בקבוצה ללא הגבלת שנים.
למי זה מתאים: גילאי 16-92, שכירים ועצמאיים שרוצים עסק אינטרנטי רווחי.
למי זה לא מתאים: הדרישה המינימלית הינה השקעה של שעתיים בשבוע לכל הפחות למשך התכנית, כתנאי סף לכניסה.
טווח מחירים: 14,500-30,000 ש״ח
טיפים להתקבל: צפו בהדרכות החינמיות של יזמי התכנית אדם טל ועידן דנש והתחילו ליישם לפני הפנייה. מנהלי התכנית מחפשים אנשים עם אופי ורקורד של עשייה, מתוך ראיית עולם שבה תלמידי התכנית מקבלים את כל הכלים והידע הנדרש ורק נדרשים ליישם על מנת להצליח.

קטגורית ״נעשה בשבילך״

המנצחת: ״משפך הווידאו״. אסף הנעמן הלל, איתמר בן חור ואמיר ריינר

שורה תחתונה:  בניית מנגנון שיווקי שצוות נסיקה עסקית וריינר תקשורת בונים ללקוח, כולל ליווי מקיף לאורך שנה בבניית התשתית להבאת לידים וביצוע מכירות לעסק. המטרה היא לייצר גידול משמעותי בהכנסות ושורה התחתונה, דרך משפך (פאנל) שיווק אינטרנטי מבוסס ווידאו, Done for You.
מה כולל: בניית משפך ווידאו, כולל דפי נחיתה, סרטונים שיווקיים, אוטומציה מלאה, קמפיין ברשתות החברתיות, אסטרטגיה עסקית וייעוץ למכירות.
למי מתאים: ליזמים, בעלי עסקים וחברות הרוצות לבנות מערך שיווק אינטרנטי.
למי לא מתאים: למי שאין לו רעיון עסקי או עסק.
טווח מחירים: 20,000 – 100,000 ש”ח לשנה
טיפים כדי להתקבל: מחויבות לעשייה מאסיבית, כנות קיצונית במילוי שאלון בירור ההתאמה.

קטגורית אימון עסקי לביצועי שיא

המנצחת: תוצאות מהירות בעולם תחרותי. איתן עזריה

שורה תחתונה: עזריה הוא המאמן המנטאלי של אלופת המדינה הפועל באר שבע, שחקן מכבי חיפה ונבחרת ישראל הצעירה לשעבר. עם השנים, עזריה פיתח שיטה חדשנית לביצועי שיא על המגרש ומחוץ למגרש, שמובילה ספורטאי עלית ובכירים במגזר העסקי לתפקד באופן אופטימאלי תחת לחץ. המשתתפים מקבלים תעודת הכשרה מקצועית של מאמן מנטאלי מטעם בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה וחברת ״המנטאליסט״ של עזריה. מקצוע מבוקש וייחודי בעולם האימון הרווי.

מה כולל: 20 מפגשי אימון מנטאלי פרונטאליים באוניברסיטה הפתוחה. 130 שעות אקדמיות, מתוכן 30 שעות פרקטיקום, לאורך 5 חודשים. אתר חברים אונליין סגור עם כל ההקלטות, המצגות והתרגילים של כל מפגש. תעודת הכשרה כמאמן מנטאלי המוכן לצאת לשוק ולבנות עסק מצליח. קבוצת פייסבוק ו-ווטסאפ סגורה לתלמידי התכנית, כולל מנטורים תומכים לאורך תקופת התכנית, ו-12 חודשים אחריה.

למי מתאים: אנשים פרטיים הרוצים להוביל את עצמם קדימה או לבנות קליניקה לאימון מנטאלי, בעלי עסקים הרוצים להזניק את עצמם והעסק לביצועי שיא. מאמנים, מטפלים ויועצים הרוצים להעשיר את ארגז הכלים שלהם ולספורטאים השואפים. לממש את מלוא הפוטנציאל.

למי זה לא מתאים: אנשים לא ״ברי אימון״. זאבים בודדים שאינם מסוגלים לפעול כחלק מקבוצה. למי שלא יכול להגיע לסניף האוניברסיטה הפתוחה ברמת אביב.

טווח מחירים: 10,000-17,000 ש״ח

טיפים כדי להתקבל: יכולת הטמעה ויישום מידית, תשוקה אמיתית לעשייה, יכולת לעבוד כקבוצה, אומץ להתמודד עם ״השדים שבפנים״.

קטגורית שוק ההון

המנצחת: Big Shot. גיא ברנד ואריק זאבי

ביג שוט. חוללה מהפכה בתחום הכשרת המסחר בשוק ההון בארץ, דרך שיטת לימוד אונליין אפקטיבית
שורה תחתונה: תכנית ההכשרה המעשית הראשונה בארץ בתחום מבוססת אינטרנט 100%, ההופכת אנשים מהיישוב לסוחרים פעילים בשוק ההון. גיא ברנד, סוחר הנוסטרו, אחראי על הצד המקצועי. בעוד שהמדליסט האולימפי והג׳ודוקה, אריק זאבי, אחראי על פיתוח הצד המנטאלי של הסוחר.
מה כולל: כ-9 חודשי הכשרה, 4.5 חודשי לימוד תיאוריה ועוד 4.5 תרגול פרקטי (בכסף אמיתי) בחדר מסחר יחד עם סוחרים מנוסים. הלימוד מתמקד במסחר תוך-יומי ובמסחר ‘סווינג’ (טווח בינוני).
למי מתאים: למי שיש 3000$ כדי לפתוח תיק מסחר וסבלנות. למי שמחפש משכורת חודשית נוספת או אלטרנטיבה טובה יותר לכסף מאשר בנקים, בתי השקעות או השקעות נדל”ן לא משתלמות, ומוכן להקדיש לכך זמן ואנרגיה ללמידה אמיתית.
למי לא מתאים: מי שרוצה להביא את “המכה״ ולייצר ״רווח מהיר״. למי שאין סבלנות או רצון לשבת וללמוד לעומק את התחום, במשך שעות ארוכות.
טווח מחירים: 7700-12,000 ש”ח
טיפים להתקבל: מחזור נפתח פעם בחצי שנה, ואליו מתקבלים רוב מגישי הבקשה. מכאן והלאה, קריטי להישמע להוראות הצוות המקצועי, לקבלת הטבות ״מאחורי הקלעים״ המיועדות לתלמידים המצטיינים השואפים להפוך את המסחר למקצוע.