הטרנד הבא אחרי הביטקוין והקריפטו: נכסים דיגיטליים

הביטקוין ומטבעות הקריפטו מציתים את הדימיון של משקיעים מכל השכבות, ובינתיים תחום חדש-ישן של נכסים דיגיטליים מציע חדשנות בסיכונים נמוכים יותר. הצצה לעולם הנכסים הדיגיטליים.

עולם המטבעות הדיגיטליים מסעיר את המשקיעים בחודשים האחרונים אבל גם מביא איתו אי-ודאות גדולה של עולם משתנה. בינתיים ישראלים רבים מגלים את הצד הסולידי יותר של האינטרנט כאלטרנטיבה להשקעות נדל״ן ושוק ההון.

דיברנו עם אדם טל, מומחה לנכסים דיגיטליים שבגיל 34 הצעיר ממשיך לשבור שיאים של גובה הכנסות אפשרי (״השיא שלי הוא הכנסה של 4.9 מיליון בחודש… הסכום הגבוה ביותר שעשיתי ללא השקעה כספית הוא 1.4 מליון בחודש אחד, מתוכן נשאר לי בכיס בערך חצי״).

על איזה נכסים מדובר?

יש מליון סוגים של נכסים באינטרנט – החל מאתר אינטרנט, דרך ערוץ יוטיוב, ועד לעמוד אינטרנט אחד טוב או סרטון יוטיוב אחד טוב – אפשר להסתכל על זה בהשאווה לנדלן כאילו אתרי אינטרנט גדולים כמו מאקו או ynet הם בניין גדול, אבל אם יש לך עמוד אחד חזק משלך בתוכם, זה כאילו שיש לך דירה בפנים״.

ואיך מרוויחים מזה?

״יש אלפי דרכים להרוויח, לדוגמא מכירת מידע או הפניית לקוחות תמורת עמלות. למעשה יש סוכנויות שאפשר להרשם אליהן בחינם ולקבל קישור עם מזהה ייחודי שמאפשר לי להפנות אנשים לעשרות אלפי מוצרים, ולקבל עמלה בכל פעם שמישהו רוכש – אם אני מצליח לשים קישור כזה בכתבה של ynet שמגיעים אליה אלפי גולשים בחודש בעקבות חיפושים בגוגל, יש לי נכס לכל דבר שיכול לייצר לי הכנסה חודשית פאסיבית לגמרי״.

ש: נשמע מסובך…

״זה הרבה יותר פשוט משזה נשמע, אבל זו גם רק דרך אחת מתוך המון – התלמידים שלי מוצאים דרכים חדשות ורעיונות חדשים על בסיסי כמעט יום-יומי – קוראים לשיטה הזו ״אקוויטי האקינג״ והישראלים נהיים טובים בזה יותר ויותר״

לא פלא בהתחשב שלאדם יש כבר מעל 4,500 תלמידים, וזה רק בקורס אחד, שהיוה לו הכנסה לא מבטולת של מליונים.

ש: גם הקורס שלך הוא סוג של נכס דיגיטלי.

״נכון. צילמתי אותו פעם אחת, ומאז נכנסים אליו תלמידים לאורך שנים שצורכים את ההדרכות המוקלטות באינטרנט, ואני לא צריך להיות שם שוב ושוב. אם זה נשמע מעניין, אני חושב שמה שתלמידים שלי עושים זה עוד יותר מעניין כי הם יוצרים קורסים כמו שלי, בלי שהם צריכים ללמד שום דבר או אפילו להצטלם להדרכות הוידאו של הקורס, או לפעמים בלי הדרכות בכלל״

ומה אם אני רוצה להשקיע בתחום בלי להתעסק בזה בעצמי?

״בדיוק כמו נדל״ן, בעולם הנכסים הדיגיטליים יש מקום לכל אחד – ליזם, למשקיע, לקבלן, לפועלים, וכן הלאה. כמובן, כמו שכדי להשקיע בנדל״ן צריך ללמוד לפחות את הבסיס, גם פה, לכן אני מציע קורס מלא ומקיף בנושא. היתרון של הקורס עבור משקיעים הוא שהקורס כולל קהילת תלמידים גדולה ומאוד חזקה ושם קל למצוא שיתופי פעולה שבהם צד אחד משקיע את הכסף וצד אחד משקיע את הזמן והעבודה״

״יש לנו המון שיתופי פעולה כאלה בקהילה שהניבו המון כסף כבר, ומשקיעים חכמים גם מפזרים את ההשקעה שלהם ועובדים עם כמה חבר׳ה צעירים במקביל…״

״תשואות חסרות תקדים; מבלי לוותר על הבטחון״

״היתרון הנוסף הגדול של התחום הוא רף הכניסה הנמוך – אם ההשקעה המינימלית בנדל״ן, לצורך העניין בחו״ל היא כ-100k או לפחות כמה עשרות אלפי שקלים – בעולם הדיגיטלי זו השקעה שמספיקה לכמה וכמה פרוייקטים נפרדים כך שהסיכוי שאחד מהם יצליח – גדול מאוד״.

״גם התשואות אצלנו הן במספרים אחרים, לפעמים אלפי ועשרות אלפי אחוזים, לכן אם מבצעים 5-6 השקעות ורובן לא מייצרות הון אבל האחרונה מתפוצצת, היא מכסה את כל ההשקעות האחרות עשרות מונים״.

איך נכנסים לזה?

״אני אהיה איתך ישיר לגמרי בלי להתבייש, מתוך אמונה שמה שאני אומר זו באמת העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת: כרטיס הכניסה לעולם הזה דרך הקורסים שלנו הוא סכום זעום שחוסך התברברות ועקומת למידה ארוכה, אז אני ממליץ למי שבקטע של להשקיע באינטרנט לרכוש קורס שלנו – ולו רק כדי לאפשר לו גישה לקהילה הזו שבה קל למצוא יזמים צעירים להשקיע בהם ודרכם בנכסים דיגיטליים״

אוקיי אני אזרום איתך, איך עושים את זה?

נרשמים לסדרת הסרטונים החינמית שלי, מקבלים קצת מושג ואם זה מתאים אז ממשיכים להצטרפות.

תודה!

בכיף גדול, אתם עושים לי שירות נהדר.

הבהרה

אתר דה-רוטשילד מארח לעתים כתבות ממומנות ומקודמות. כתבות שכאלה מכילות תוכן ומידע שיווקי. מערכת דה רוטשילד אינה אחראית למהימנות המידע ועצם פרסומה של הכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה של מערכת דה רוטשילד לרכוש ואו להשתמש בשירותים או המוצרים המופיעים בה.