סיפורו של יזם: האם הדרך לעסק באמזון מתחילה ב-2 שעות עבודה ביום? ולמה רק 9% מצליחים באמת להרוויח שם?

התחלתי לפני 3 שנים, הרבה לפני שמישהו בארץ ידע במה מדובר. נחשפתי לקורס למסחר באמזון בארצות הברית. כאיש עסקים זהיתי פוטנציאל גדול. הקורס בזמנו עלה לי למעלה מ-5,000$. בדיעבד זו הייתה ההשקעה הטובה ביותר שעשיתי.

מאת: אלונה גולן

אנחנו שומעים עליהם הרבה, לכל אחד יש חבר או משפחה שעשה את המהלך והתחיל למכור מוצר באמזון. עם זאת הם כל כך מעט אנשים בשוק כל כך גדול. אבל למה רק 9% מהם מצליח להגשים את החלום ולייצר את הסכומים שמבטיחים להם?

בכל אחת מהמפגשים שלי עם החברות, טלי, חברת ילדות, כל הזמן דואגת לספר לי על ההתקדמות שלה במוצר שהיא מוכרת באמזון תוך כדי שהיא לא מפסיקה ‘לרדת’ עלי שעודני שכירה בעוד אפשר לעבוד מהבית בעזרת האינטרנט ולהרוויח פי כמה וכמה יותר עם הרבה פחות עבודה ובלי בוס על הראש.

אבל לכו תסבירו לה שאני נהנית לפגוש אנשים מצליחים ואוהבת לכתוב כאהבה לתחום היזמות והעסקים – וזו באמת הסיבה למה החלטתי לסקור את העולם של הקמת עסק באמזון פלטפורמת המכירה הגדולה בעולם.

הקניון הגדול בעולם

על פי פרסומים, יש קרוב ל- 4,500 סוחרי אמזון בישראל. שמוכרים מוצרים שונים לבית, לקמפינג, לרכב, לתינוקות, גאג’טים שונים ועוד אינספור מוצרים. אמזון היום מוגדר כקניון הגדול בעולם. קניון וירטואלי שרק בארצות הברית מונה למעלה מ 120 מליון משתמשים. בממוצע בשנת 2016 כל לקוח הוציא באמזון ארצות הברית כ- 625$.

לא כולם עושים את הכסף הגדול של עשרות ומאות אלפי דולרים בחודש. לחלקם זאת החופשה השנתית שלהם. לאחרים זה השכירות שהם משלמים בכל חודש או הגן של הילדים.

אבל אין ספק שאלו שעושים משכורת חודשית של מעל 10,000$ בחודש עובדים בזה במשרה מלאה ומנהלים עסק לכל דבר. רק שבמקרה הזה אין להם שכירות, שיפוץ, עובדים, ארנונה, חשמל ועוד. כל מה שהם צריכים זה מחשב עם אינטרנט וראש חושב.

ההשקעות באמזון מניבות למעלה מ-30% תשואה על הכסף

כחלק מהתחקיר נפגשתי עם אחד מסוחרי האמזון הגדולים בעולם, שחי, תאמינו או לא כאן בקרבינו, דמיאן מיכאלי, לספר לי קצת על העולם המופלא הזה של אמזון כחלק ממגמת היזמות האינטרנטית שאנשים נחשפים אליה.

היי דמיאן, אז כמה מכירות כבר עשית היום?

סבלנות אלונה, לא נכנסים למיטה עם כל אחד. גם לאישתי לקח זמן עד שחשפתי אותה לנתונים 🙂

אני צוחקת כמובן, ספר לי קצת על הפעילות שלך באמזון שיוכלו להכיר אותך קצת.

התחלתי לפני 3 שנים, הרבה לפני שמישהו בארץ ידע במה מדובר. נחשפתי לקורס למסחר באמזון בארצות הברית. כאיש עסקים זהיתי פוטנציאל גדול. הקורס בזמנו עלה לי למעלה מ-5,000$. בדיעבד זו הייתה ההשקעה הטובה ביותר שעשיתי.

דמיאן מיכאלי ואשתו בחופשה הקבועה שלהם

מה המצב שלך היום, 3 שנים אחרי?

התפתחתי בשני תחומים חשובים. ראשית אני מנהל מספר מותגים שנמכרים באמזון בצורה טובה מאוד. היום ניתן לומר שמחזור המכירות שלי נמצא על גבול ה 500,000$ בכל חודש כאשר יש ימי מכירות של האמריקאים כמו בלאק פריידיי וסייבר מנדיי שרק בימים אלו אני מוכר קרוב ל 60,000$ ביום אחד של מכירות. (יש איזה 10 ימים כאלו במהלך השנה – תעשי את החישוב)

התחום השני זה בסט סלר מאסטרי, המכללה הדיגיטלית הגדולה ביותר בישראל ללימוד מסחר באמזון שהכשרנו כבר למעלה מ-2000 תלמידים שסוחרים באמזון ואפשרנו להם לייצר לעצמם חיים טובים יותר ולייף סטייל איכותי יותר.

דצמבר 2016, כמעט 60,000$ מכירות ביום אחד

כל זה בשעתיים עבודה ביום?

הצחקת אותי. לנהל עסקים שמגלגלים כל כך הרבה כסף לא עושים בשעתיים עבודה ביום. נכון שהיום המכונה הרבה יותר משומנת אצלי ולמדתי לנהל את הכל ביעילות ובמינימום התעסקות וזמן.

אז מה דעתך על ההצהרות של שעתיים עבודה ביום?

במכללה שלנו יש תלמידים שהחליטו שהם עושים אמזון בנוסף לעבודה הקיימת שלהם והם באמת עובדים 1-3 שעות ביום ומכניסים בהתאם.

מי שרוצה להצליח בגדול צריך להראות מחוייבות. עסק לכל דבר. לקום בבוקר, ללמוד, לחשוב, לחקור, לנסות עד שיצליח. אין שום עסק שיאפשר לך גדילה כמו של אמזון בזמן כל כך קצר ובהשקעה כזו מזערית.

הבחירה בידיים שלך כמה תרצי להצליח.

ואיך אתה משתלט על הכל?

את האמת, לא תכננו שהמכללה תהיה כל כך גדולה. את חומר הלימוד עשינו יותר בשבילנו. רצינו שיהיה קל ללמוד ולבצע פעולות. אבל הביקוש גבר וב- 4 מחזורי לימוד שעשינו ייצרנו זן חדש של יזמים בישראל. עם כמות כזו של תלמידים, למדנו לייעל את העבודה. אנחנו מעסיקים יותר מ-10 מנטורים שהכשרנו. הם מלווים את התלמידים שלנו צעד אחר צעד לעבר הקמת העסק שלהם באמזון.

דור שלם של יזמים שרוצים לעשות כסף ולשפר את החיים שלהם.

ולא נראה שיש כבר יותר מדי סוחרים באמזון?

מה זה יותר מדי סוחרים? ישראל היא קטנה לעומת מה שקורה בחו”ל וגם שם זה כלום. תחשבי שמדובר במאות מליונים של רוכשים פעילים שרוכשים בכל יום. האוקיינוס הזה הוא כחול. יש מקום לכולם ולעוד המון אחרים. תחשבי על זה, כמה אינסטלטורים יש בארץ? או חשמלאים? אפילו עורכי דין שלומדים 4 שנים לימוד מקצועי, אומרים שיש יותר מדי בארץ כבר – אבל בעולם האינטרנט הנושא הפוך לחלוטין. יש מקום לעוד המון המון סוחרים.

עוד יעניין אותך:

סיפורו של דניאל ויזל, בן 23 שהקים את העסק בזמן שטייל בדרום אמריקה

“סגרתי משכנתא של 700,000 שקל בתוך פחות משנה במקום 30 שנה”

דמיאן, תענה לי בכנות, למה מישהו שמרוויח כל כך הרבה כסף צריך להתעסק עם תלמידים ולקוחות?

*צוחק*
אני קורא להם מלחששים. המלחששים הם אנשים סקפטיים ששואלים אותי כל הזמן: “אם אתה מרוויח כל כך הרבה כסף, למה שתגלה לנו איך אתה עושה את זה.”
הם האנשים שכל הזמן מחפשים את הסיבות למה לא לעשות, ולמה זה לא יצליח במקום לקחת בידיים הזדמנויות חיוביות שיכולות ליצור להם שינוי.

נו, ו… מה אתה עונה להם?

התשובה שלי היא פשוטה לגמרי. מי הייתם רוצה שילמד אתכם? מישהו שלא עשה כסף אמזון? או מישהו עם מחזור של 500,000$ בחודש למעלה משנתיים רצוף?
עזבי את זה שעבורי ועבור השותף שלי יעקב, יש לנו שליחות והנאה מלראות הודעות מתלמידים ששינינו להם את החיים. כמו ש’, תלמיד שלנו שסגר ממש החודש משכנתא של 30 שנה בתוך 7 חודשי עבודה באמזון.

כל כך מהר?

תקשיבי, את לא מבינה איך התרגשתי לראות את ה SMS הזה ממנו. הוא רשם לי שסגר את המשכנתא שלו בגובה 700,000 שקל בעזרת הקורס והליווי שהענקנו לו במחזור הלימוד שלו. ויש עוד הרבה כאלו… כל אחד ברמה שלו ובהצלחה שלו.
נכון, זה לא קורה לכולם, אבל באמת אני יכול לומר שאת הכישורים שלו יש גם לך ולעוד אלפי אחרים שיקראו את הכתבה הזו.

700,000 שקל משכנתא בתוך מספר חודשים במקום 30 שנה

לאן אמזון עוד יתפתח מפה?

אני כבר לא נותן להשערות שלי לדבר, אלא לעובדות. ג’ף בסוס, המייסד, נחשב לבין 10 עשירי העולם. מניית אמזון עולה באופן תמידי ורק בשנה האחרונה עשתה למעלה מ 28% גידול. את הדין וחשבון כבר לא אני צריך לתת. יש פה מגמה שלא תלך לשום מקום אלא רק תהפוך לחוויה טובה יותר ליזמים ולרוכשים.

המשקיעים בעולם סומכים על אמזון והמניה עולה בעקביות

כמה זמן להערכתך זה ימשיך ככה?

תמיד יהיה מקום לסוחרים חדשים. אבל אנחנו מרגישים משנה לשנה את חסמי הכניסה של אמזון לסוחרים חדשים. ההזדמנות הגדולה תהיה פה לעוד שנה לכל היותר. לאחר מכן יהיה יותר קשה ורק הטובים באמת יצליחו אחר כך.

דמיאן, ספר לי עוד על המכללה ‘בסט סלר מאסטרי’

אחרי 2,000 תלמידים ותכנית הכשרה מקצועית שמתעדכנת בכל שינוי של אמזון, אני יכול לומר שאנחנו המכללה המובילה בישראל ללימוד הקמת עסק באמזון. אחוזי ההצלחה של התלמידים שבאמת לקחו את חומר הלימוד שלנו והקימו מותג באמזון הם למעלה מ-75%. שזה מטורף.

אבל זה החלק הפחות חשוב פה.

נו, מה יותר חשוב מזה?

יצרנו קהילה מדהימה של סוחרי אמזון. שעוזרים אחד לשני בכל שאלה בפורום שלנו. תוך דקה את מקבלת תשובה לכל שאלה שיש לך. משתפים שם טיפים איך לחסוך מאות ואלפי דולרים בשילוחים, טיפים להתמקחות עם ספקים שמייצרים את המוצר ועד לטריקים שיווקיים שהלוואי ולי היה את זה בתחילת הדרך.

התלמידים משוויצים בנתוני המכירות שלהם באמזון

אם אני רוצה להמליץ, למי אמזון מתאים?

במהלך הקורס שלנו יש שני כנסים שאנחנו עושים לכל התלמידים. מדובר בכנסי ענק עם הרצאות מהמובילים בתחום. הסיבה שאני אומר לך את זה היא שמכל הכנסים שעשינו ובניתוח דמוגרפי של התלמידים שלנו, לא הצלחנו לזהות שום מאפיין מסויים ליזמי אמזון. הם חיילים, סטודנטים, אמהות לילדים, דתיים, סבים וסבתות ועוד ועוד. יש לנו סיפורי הצלחה לא מהעולם הזה וכל אחד מביא את הסיפור שלו.

עוד יעניין אותך:

מה כן היית אומר למישהו שרוצה להכנס לתחום?

אהה זה קל. אני יכול לומר שאמזון זה לא מקום שמתאים לאנשים שרוצים שכסף יפול עליהם מהשמיים. אמזון זה עסק לכל דבר שצריך ללמוד, לפתח ולחשוב איך אני יותר טוב מאחרים במה שאני עושה. ישנה גם השקעה כספית שצריך בשביל להתחיל באמזון של כ- 3,000$ בשביל המשלוחים והייצור של המוצר הראשון אבל זה גם לא הכי חשוב.

מה הכי חשוב?

הדבר הכי חשוב באמזון לדעתי זה יכולת קבלת ההחלטות שלך בתור יזם. לאורך הדרך הסוחרים נמצאים מול המון קבלות החלטות שכל אחת מהם יכולה להשפיע לכל כיוון על העסק שלך. עיצוב \ כתיבה \ מחיר \ בחירת ספק \ שילוח ועוד ועוד. פה הנושא של הקהילה, שזה חבל ההצלה שלנו, תורם וחוסך לתלמידים המון כסף ויותר חשוב מזה זמן חשוב לעליה לאוויר.

אני בטוחה שמדברים איתך גם על איביי \ דרופשיפינג וכו’, מה אתה אומר על אלה?

תראי, אני מחשיב את כל הנושאים האלו יחד עם אמזון לתחום שאני קורא לו ‘יזמות אינטרנטית’. הדור החדש של היזמים. כל התחומים כמו איביי \ דרופשיפינג \ אמזון \ שיווק שותפים וכו’ הם תחומים מדהימים. אני מכיר קולגות וחברים שעושים המון כסף בכל תחום בפני עצמו.

כל אחד למה שהוא מתחבר ומרגיש לו המקום הטבעי. אני באופן אישי מתחבר לתחום של אמזון. ואני ממוקד אך ורק שם – מאמין ששם ההתפתחות תהיה הכי טובה גם בעוד שנים. (דיברתי איתך על המניה של אמזון כבר לא?)

דמיאן, מה עם המתנה שהבטחת לי?

הבטחתי כמובן וגם אקיים. לקראת המחזור הקרוב שיפתח ויהיה כנראה היחיד השנה. הכנו סדרת סרטונים חדשה שמאפשרת התנסות ראשונה עם אמזון ולראות אם זה מתאים להם. בעזרתה תוכלו לבחור מוצר ולנתח אותו במספר דקות.

למה לכם לתת ערך כל כך חשוב בחינם?

בבדיקה שעשינו עם התלמידים שלנו, גילינו שמה שמשך אותם הכי הרבה היה סדרת הסרטונים החינמית שנתנו להם. אז הפעם, החלטנו לשדרג אותה וממש לתת הכוונה וחווית אמזון. בשביל שיוכלו להתנסות ולראות שזה התחום עבורם.

איך ניתן להגיע אל סדרת הסרטונים החינמית שלכם?

רק ללחוץ על הקישור פה ולהכניס את כתובת האימייל שלך
לזמן מוגבל: רישום מידי וחינמי לסדרת הוידאו של Best Seller Mastery

דמיאן, שיהיה המון בהצלחה תודה רבה על הזמן